Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Май 23, 2024 11:31 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2008 12:04 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 9:03 am
Мнения: 170
Местоположение: София
Име: Пламен Делчев
Определно Ицо (Songbird) е прав, че голяма част от главоболията идват от правилната преценка "става или не става" и разбира се от натрупания опит. Обаче, преди да вземем решние дали пък да не се наметкаме на някой прототип щото "реже" е добре да си направим равносметка на гореспоменатия фактор "натрупан опит" както и това колко часа нальот правим (поради простия факт, че се губи тренинг, а въпросните цифрички на DHV "2-3, 3, 3-4 ... 10" и още по громкото и звучно "компетишън" крило си искат наистина безкомпромисна себеотдаденост на спорта) и не на последно място за какво летим- за кеф ... да се доказваме на кой са му по-дълги вървите ... да избием някой друг комплекс ... или имаме намерение да се посветим изцяло на спорта и да участваме активно в състезания.
А що се отнася до Расник ... наистина очевдино беше силно, но във височина- крилата зависваха и Ицо постъпи съвсем колегиално, за което му благодаря и летейки ни предупреди, че е силно. Аз обаче реших да пробвам с моето DHV 1-2, защото съм излитал в малко по-силен вятър с крило сертифицирано AFNOR Standard и с малко по-малка площ, и разбира се с 1/2 спийд не съм имал проблеми. Е излетях ... ама полета ми трая 5 мин. и беше в подветрената страна ... пуснах по вятъра, защото нямаше друг "по-безопасен" вариант да избегна ротора до колкото е възможно, кацнах срещу вятъра леко на задна ход и някъде до Сръбско :D Извода ... банално, но вслушвай се в съвета на други пилоти.
Ангеле, мисля, че на Витоша и по-точно в частта пред старта на Комините, се получава нещо подобно на това което ти си изпитал ... има една дежурна термика, която сякаш идва от дерето и в периферията и (и съответно по западния и източния ръкав на дерето), разбира се има прилични низходящи. :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2008 12:31 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 15, 2006 8:15 pm
Мнения: 15
Местоположение: In der luft
:)
Въпросната събота можеше с часове да се виси горе, но си беше прилично подрусващо.
Аз много се чудих кой вика и защо, чак като кацнах разбрах, че Ицо се е опитвал да предпази хората с по-бавните крила от проблеми.
Да видим днес как ще бъде ;-)

_________________
Full Racer Old school flying machines


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов