Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пон Юни 10, 2024 1:04 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: На вниманието на данъчните-или има ли мошенници сред нас
МнениеПубликувано на: Съб Яну 15, 2011 9:34 pm 
Тъй, като Ники Йотов си позволи да ме обиди лично, ще напиша само 1 нещо:

1. Ако някой погледне броя на издадените лицензи на чужди парапланеристи - и умножи броя на лицензите по заплатените от тях пари за курс-ще останете изненадани колко нули има след сумата :) нулите са 5, само не знам пред тях числото кое е -ще ви пиша, като разбера и броя на лицензите. За тандемите не пиша- там са некви мижави десетки хиляди годишно!!!!- говорим за Евра!!!!!! И Непалски Рупии да са -не са малко :D :D :D :D

До смяната на ръководството на БНАК информацията за издадените лицензи беше укривана /мисля/съзнателно точно заради това!
Това не може да се покрие!!!
Поздрави от Непал :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На вниманието на данъчните-или има ли мошенници сред нас
МнениеПубликувано на: Съб Яну 15, 2011 10:15 pm 
Дали не се сещам, как някой от БГ няма да изпрати линка на някъде :) :) :) :) :)

PS Да не ви казвам, колко хора ми се обадиха за 30 мин.

Темата беше за летене, някои започнаха да обиждат персонално-преди малко оттеглиха думите си назад. Други не мога да разбера що започнаха да им пригласят-това е характерно за ............ама аре, утре ще летим-ето малко филмче за два работни дни тук :) http://vimeo.com/18823305
HD-кат се зареди -след 3 часа:) :)

На какво точно и кой ще се смее-ще се види на финала.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На вниманието на данъчните-или има ли мошенници сред нас
МнениеПубликувано на: Нед Яну 16, 2011 10:22 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2300
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Милене, приемам обвиненията ти ако са придружени с доказателсва за връзката между бройката лицензи и парите които сме изкарали. Също така приемам обвиненията ти че сме данъчни мошенници ако ти си данъчно чист.
Иначе излиза че крадеца вика дръжте крадеца, а нали се сещаш че по край сухото гори и мокрото :twisted:
Например ако се загледате в един уикенд ден на Сопот ще забележите че за 20-те тандема направени за деня, ние правиме 5 и сме единствените които издаваме касови бележки на кацалото за разлика от всички други (включително и ти).
Подобно наше поведение дразни и други, но живеем в свободна страна и всеки сам си избира пътя.

4pilotsonly написа:
Темата беше за летене ...

Погледнете отново темата:
viewtopic.php?f=3&t=4667&start=15
не виждам много връзка с летенето в мненията в темата, а виждам как Милен се държи правокативно и първи почва да обижда другите.

Милене поведението ти е ненормално: Пускаш мнения, после си ги триеш. Искаш да ти изтрия акаунта и след минути си регистрираш нов. Спомнях си като те видях за първи път: "на поляната кацна Дънди. После кацна ти, разкопча се от сбруята и се нахвърли към Дънди с еленов скок". Писна ни да сме зрители на подобни сцени...
Всичко това говори за вътрешна нестабилност. Имаш вътрешен конфликт. Предполагам че имаш голямо разминаване между вътрешната ти представа за тебе и реалността, която ти упорито отказваш да допуснеш у себе си.

Спомням си как преди 2 месеца ми се обясняваше колко много си ме уважавал и как си ме считал за приятел. Сега реагираш доста неприятелски. Мисля че ме уважаваш, защото ти казвам разни истини, но когато тези истини минат някакъв праг на чувствителност у теб ти почваш да ме мразиш.
Допусни че в мнението на другите има послание на реалността, а не лоши намерения към теб.

От периодите ти на ежедневни обаждания към мен с въпроса какво правя, си мисля че дори ме обичаш. Само че този тип любов се нуждае от развръзка и често води до унищожение и канибализъм.
За твое съжаление не споделям чувствата ти. Ненормалното ти поведение отблъсква много хора около тебе и те обрича на самота. Ако Светла е права за Едиповия ти комплекс, то самотата на която се обричаш е киселина за нуждата ти да бъдеш обичан.
...
И моля вече не се оправдавай с това че си падал, имаш титан в главата и така нататък. Обществото отдавна е назовало пиянството като неизвинение за ПТП. Не оправдавай лошия Милен с лудостта си. Щото нали знаеш кво правят на село с бесните кучета :wink:

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На вниманието на данъчните-или има ли мошенници сред нас
МнениеПубликувано на: Нед Яну 16, 2011 1:54 pm 
Свършихме с летенето за днес, имам врето на целия свят-и така, нека се концентрираме в същността на въпроса ми, а после можем да разводняваме и щом имаш желанието да драскаме.
Колко лиценза имате издадени чужденци? -да улесним хората -нямам в предвид пилотите тук. Аз разбира се ще проверя като се прибера.
Нека да обясня -това е едно от условията да идват ученици и в БГ-просто лицензите ни се признават -което не е никак зле.
Всички Parapro лицензи до 3 са на ученици-най-вероятно има и 10% Parapro 4
Преди промените в БНАК-се опитвахме няколко пъти да разберем колко членове има всеки клуб и кои са членове-по устав това е право на всеки от организацията ни.
Повечето знаят защо, някой не ни даваше информацията.

PS За тандемите няма да се разводняваме сега-има време-само да те светна, че може да се плаща и по банков път-питай некоя счетоводителка тогава не е нужен касов апарат.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На вниманието на данъчните-или има ли мошенници сред нас
МнениеПубликувано на: Нед Яну 16, 2011 5:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 03, 2009 12:15 pm
Мнения: 20
Местоположение: София
Име: Лозан Миладинов
Ники!!!! Не е луд тоя дето яде баницата ,а тия дето му дават възможноста да я изяде!!!В случая просто този нещастник го изтриваш и блокирваш всичките му профили-много лесно се познават нечовешките му дразканици!С ненормалниците или им чупиш главата наживо като го видиш-лично аз така ще постъпя-или ако му отговаряш ще те въвлече в някакви негови "филми" в които тои си живее!!! Ще помоля останалите летящи които познават Миленчо да престанат да му се връзват-така само разпалват лудоста му!!! На бясното куче не му се обяснява ,че не е право, а се пребива!!!Доскоро Миленчо :twisted:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На вниманието на данъчните-или има ли мошенници сред нас
МнениеПубликувано на: Нед Яну 16, 2011 5:35 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2300
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
viewtopic.php?f=10&t=4689

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На вниманието на данъчните-или има ли мошенници сред нас
МнениеПубликувано на: Нед Яну 16, 2011 6:42 pm 
Това е форум -всеки има право на мнение.
Много смешно е това предложение-да се изтрие нечий акаунт и написаното" няколко потребителя предложиха" :D :D :D :D
Напомня ми за едни други времена :D :D :D , или за някой, който има от какво да се притеснява!!!!
Само, че как ще ми изтрият сайта-не знам :D :D :D :D :D напишете "парапланер" и "Чичо Google" ще Ви отговори :D :D :D

Та ето за какво иде реч- "Скайномад" ООД със управители НИКОЛАЙ СТАНИМИРОВ ЙОТОВ и ОРЛИН МАРЧЕВ ДИМОВ регистрирана в БНАК като спортен клуб в частна полза:

Просто се виждат издадените нови лицензи на чужди пилоти за 6-те години "X" цената за курс- ето линк към цените http://skynomad.com/booking.php

И се получава фрапираща разлика с годишния финансов отчет-ето и линк към ГФО на "Скайномад" за 2009 https://public.brra.bg/Documents/Retrie ... b11f0f555a

:D :D :D :D :D :D :D
Мога да пиша и в пари, но тук има много свестни и за съжаление-наивни хора, а на тази криза в Булгаристан не искам да не им развалям week-енда с мнооо нули......................


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На вниманието на данъчните-или има ли мошенници сред нас
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 6:05 am 
Днес пропускаме първия полет :), та да подраскам малко за използването на "клубовете" в парапалнеризма в лична полза.
Занимавам се със спорт от 25 години. Правили сме клубове по вид спорт регистрирани в обществена полза-такава е системата в БГ, идеята на клубовете е -"записана е в устава им"-да събира хора с еднакви интереси, да развива спорта........... и още разни неща. Бях изумен, как в парапланеризма съществуват клубове в лична полза!!! После се заинтересувах, разбрах, че по законодателството ни е възможно. Бях сащисан, когато гледах, как хората се вързват на наименованието клуб-защото го асоциират с нещо свързано с общата полза!!!!!!
Да, да ама не- годишните приходи от тази дейност от такъв клуб в парапланеризма са над -100 000 лв.-това беше докато нямаше конкуренция, сега заради тандемите и новото училище на Сопот вероятно са паднали.................................., ама хората са си прави :)

PS За да не остане някой с впечатление, че има личен -финансов интерес-тук във фирмата ни пилот си докарва около 30 000 $ за сезон знае се точно, тука няма скрито-покрито + във Кипър имам 1-ната фирма за тандеми там..............

Ta малко се отклоних-дали Йотов ще напише колко нови лиценза на чужди пилоти има издадени????!!!! Без да имам информация- не ни я даваха от БНАК-правя бас, че за 6 години новите издадени лицензи на чужди пилоти /ученици/ на "Скайномад" са между 100 и 400.........който има повече от 3 по математика може да сметне :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На вниманието на данъчните-или има ли мошенници сред нас
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 8:36 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2300
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Милене, когато регистрирахме клуба си не знаехме за какво става въпрос и просто преписахме устава на Ротор. Мисля че повечето клубове в БНАК са нестопански сдружения в частна полза.
Когато разбрах че има два типа сдружения - в обществена и в частна полза си помислих дали да не се пререгистрираме в обществена полза. Като разбрах от препатили че има допълнителни бюрократични изисквания, без каква да е финансова помощ от държавата, реших да оставя нещата така.
Поляната за кацане до Христо Даново, която придобих с безкрупулни данъчни измами ще даря на Спортен Клуб Скайномад с клауза за безвъзмездно ползване от парапланеристи. Тук именно е по-добре да имаме клуб регистриран в частна полза, защото ако е в обществена полза има опасности от бъдещи проблеми: например нямаме право да отказваме членство на никого и след 20 години може да се оформи група от лумпени която да "завземе властта" в клуба. Колко му е да продадат поляната за кацане за някакъв банкет. Също така на един спортен клуб в обществена полза държавата и общината може да му нареди да направи нещо против първоначалния му замисъл и интерес.
След като държавата позволява съществуването на сдружения в частна полза, то нека да го ползваме. Между другото частната полза за която говориш е не за мен, Орлин или някой друг, а за група парапланеристи, които са пожелали да се разграничат от чалга обществото в България. Въпреки че закона го позволява СК Скайномад не извършва търговска дейност (тандеми, обучение, продажба на екипировка). Такава извършваме от Скайномад ООД, така че насочи усилията си натам.
От името на Спортен Клуб Скайномад организираме състезания, обществени мероприятия, рекорди и така нататък. От регионален се превърнахме в национален и международен клуб. Търговската дейност която извършваме изхранва 2.5 семейства и помага на обществената дейност на клуба и парапланериското общество, както и развитието на Сопот и България.
Финансовата ни независимост ни позволи да сме единствения клуб без членски внос. Покриваме си разходите (счетоводител, такса БНАК...) от еднократната членска такса от нови членове на клуба. Ако трябва да се чисти старт, купува храсторез и прочие, то правим конкретна кампания за дадената цел.

Знам че като пиша всичко това ти давам още месо за ръфане, но не се страхувам защото имам вечен приятел - истината.
Твоята кула от илюзии и лъжи е с крехки основи и няма да издържи дълго.
Още недоумявам наглостта на твоите нападки след като преди година ми разправяше как могат да се внасят крила без ДДС през спортните клубове.
Отиди да се срамуваш в ъгъла (или накрая на света)!

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На вниманието на данъчните-или има ли мошенници сред нас
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 11:54 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1983
Име: Даниел Димов
Милене, няма нищо лошо в това някой да си изкарва прехраната от парапланеризъм защото ако не е така - НЯМА ДА ИМА ПАРАПЛАНЕРИЗЪМ! Не мога да разбера защо толкова ти е трън в очите че някой друг прави нещо по-добре от теб?!?! Всеки (включително и ти) си е намерил някаква ниша в тази област и успява да печели достатъчно че да продължава да върши тази дейност, да си обновява редовно екипировката, да пътува, да се усъвършенства и т.н. все неща които са задължителни в един спорт който се счита за екстремен от обществото. Във всяка една област на живота нещата стоят по подобен начин - за да има развитие трябва да се привличат нови "фенове", които да плащат за услуги и стоки, които да носят печалба, която да позволява още развитие и т.н. и т.н. ТОВА Е НОРМАЛНИЯ НАЧИН НА РАЗВИТИЕ! Пазарните принципи тук важат с пълна сила - ако хората харесват това което правиш ще ти стават клиенти и ще ти носят приходи... ако не харесват това което правиш или пък не те харесват теб самия - няма да имаш много клиенти! Това че хората са емоционални и се влияят от личността когато се отнася за бизнес си има и добри и лоши страни. В случаите когато организациите стават по-големи, наемат персонал и т.н. има така наречената ПРИЕМСТВЕНОСТ. Ако шефа на фирмата е гадняр, то преките му подчинени започват лека-полека да копират поведението му и те започват да приличат на него и факта че той самия не контактува с клиентите става без значение...

Също така не мога да разбера защо непрекъснато говориш за пари при положение че многократно си се хвалил че изкарваш много повече от всички други?!?! Само парите ли са ти важни?! Ако е така и печелиш повече - какво още искаш?!?! Вече не съм сигурен че всичко това е вярно...

В заключение ще ти кажа следното: ако нещата не ти вървят - потърси причината първо в СЕБЕ СИ!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На вниманието на данъчните-или има ли мошенници сред нас
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 3:23 pm 
Крилата могат да се вкарват официално без ДДС-не мога да разбера по какъв повод Ники го пише-има си закони това, че не ги знаете-понякога има полза и от НСА :D :D :D :D :D :D

ОТНОВО СЕ БЯГА ОТ ОТГОВОРА НА ВЪПРОСА-КОЛКО ЧУЖДИ ПИЛОТИ ИМАТ НАЧАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ИЗДАДЕНИ ОТ СКАЙНОМАД-тука нема приказки-всичко е записано, дори нямам инфо дали изобщо има,може и да няма, но доколкото познавам системата-това е невъзможно.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На вниманието на данъчните-или има ли мошенници сред нас
МнениеПубликувано на: Вто Яну 18, 2011 6:03 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
4pilotsonly написа:
Крилата могат да се вкарват официално без ДДС-не мога да разбера по какъв повод Ники го пише-има си закони това, че не ги знаете-понякога има полза и от НСА :D :D :D :D :D :D

ОТНОВО СЕ БЯГА ОТ ОТГОВОРА НА ВЪПРОСА-КОЛКО ЧУЖДИ ПИЛОТИ ИМАТ НАЧАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ИЗДАДЕНИ ОТ СКАЙНОМАД-тука нема приказки-всичко е записано, дори нямам инфо дали изобщо има,може и да няма, но доколкото познавам системата-това е невъзможно.


А ти колко крила си продал на чужденци извън България?!
Защото нали си дистрибутор на UP и като си тандемаджия в Непал нямаш време да вършиш дилърската си дейност в България?! И колко от тези крила, които си внесал в България с фактури за ддс-то през фирми, чийто дейност не е свързана със спорта?!
Законите за които говориш точно ти ги подминаваш! Точни факти и цифри мога и аз да ти извадя и мнения за теб на хора, които работят в твоята Непалска фирма на много по-високо ниво от теб като длъжности. Пази се и не ругай!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На вниманието на данъчните-или има ли мошенници сред нас
МнениеПубликувано на: Вто Яну 18, 2011 9:25 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
Аз стоя периферно на тоя спорт, но все пак парапланеризмът ми е близък, дал ми е много, и като чета тая грандиозна разправия се сещам за следното:

Цитат:
За мен най-лошото в България, е чудесното наслаждение, което имат тук хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.“ - Константин Иречек (13.12.1881)

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На вниманието на данъчните-или има ли мошенници сред нас
МнениеПубликувано на: Сря Яну 19, 2011 1:59 am 
pesheva написа:
4pilotsonly написа:
Крилата могат да се вкарват официално без ДДС-не мога да разбера по какъв повод Ники го пише-има си закони това, че не ги знаете-понякога има полза и от НСА :D :D :D :D :D :D

ОТНОВО СЕ БЯГА ОТ ОТГОВОРА НА ВЪПРОСА-КОЛКО ЧУЖДИ ПИЛОТИ ИМАТ НАЧАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ИЗДАДЕНИ ОТ СКАЙНОМАД-тука нема приказки-всичко е записано, дори нямам инфо дали изобщо има,може и да няма, но доколкото познавам системата-това е невъзможно.


А ти колко крила си продал на чужденци извън България?!
Защото нали си дистрибутор на UP и като си тандемаджия в Непал нямаш време да вършиш дилърската си дейност в България?! И колко от тези крила, които си внесал в България с фактури за ддс-то през фирми, чийто дейност не е свързана със спорта?!
Законите за които говориш точно ти ги подминаваш! Точни факти и цифри мога и аз да ти извадя и мнения за теб на хора, които работят в твоята Непалска фирма на много по-високо ниво от теб като длъжности. Пази се и не ругай!


1.Нямам нито едно крило UP продадено на чужденец -познавам лично всички пилоти-Българи закупили крила от мен, имам съмнение за едно Trango,а пилота, който го е закупил, разбра, че повече, няма да успее, сещам се за 2 крила на Българи, живеещи извън страната.
2. Крилата са внесени от фирмата ми, регистрирана по ДДС. Като се купуват, всеки си решава дали да плати ДДС от джоба си или да го закупи на фирмата си, трябва да е регистрирана по ДДС, за да има смисъл, да си приспадне ДДС, не е нужно да е свързана със спорта.
Некви други въпроси?


Ето малко и от тук-да се стоплите в студените дни http://www.youtube.com/watch?v=QZ-td6PIq8w

Сега ми казаха, пилоти тук-да дочета написаното и умрях от смях-тука няма по-висока длъжност от основен пилот в най-оборотната фирма-аз съм един от 6-имата!!!!! Та не се сещам, кой ли е този по-високо :D :D :D :D , що не ме открехнеш :D :D :D . Нали се сещаш, че те също ще прочетат написаното :D :D :D :D :D :D :D :D :D . Та кой е лъжец ?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: На вниманието на данъчните-или има ли мошенници сред нас
МнениеПубликувано на: Сря Яну 19, 2011 3:29 pm 
Прочети коментара под филмчето, което пуснах днес-дори не го познавам човека.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов