Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Май 24, 2024 12:25 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 05, 2007 12:05 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 9:43 am
Мнения: 33
Местоположение: София
Сега по същество:

На тези, които се опитват да ме обиждат или да ме "съветват" да се откажа:
Знам, че в нашата мила родина обикновено думата взимат и надделяват най-вресливите прос....ци.
За ваше съжаление нещата се променят макар и бавно.
Преди няколко години вероятно вашите брътвежи биха ме разубедили, само че имах възможността да живея, уча и работя на място, където е възможно да оставяш колата си отключена и да не ти я откраднат, където е възможно в магазина да не продават алкохол и цигари, без да покажеш лична карта, където е възможно този, който спазва ЗАКОНА да живее добре, а тарикатите, които си мислят, че той не важи за тях, да бъдат разубеждавани в рамките на минути.
Щом тези хора са го постигнали в тяхната страна, няма начин това да не се постигне и в нашата.

Признавам си, че като типичен българин и аз съм от хората, които докато не им дойде нещастието до главата не се замислят над проблема. Затова се обръщам към тези, които са по-важни за мен, и които заслужават повече внимание. Хората, които са нетърпими към онези, които си мислят, че им е позволено всичко за сметка на останалите.

Ако се притеснявате от заплахите на кресльовците, пишете ми на ЛС, ICQ или e-mail-а . Уверявам Ви, че не се занимавам с празни приказки. В момента събирам доказателства. Ще са ми необходими, защото въпросните господа за направили много (макар и недостатъчно), за да заметат следите си.
Основната ми трудност е да докажа взаимоотношенията си с тези субекти. Пък и съществуването им изобщо.
Както виждате на картата за записване няма име на клуба. Би могъл да е всеки клуб по парапланеризъм. Няма и подпис от тяхна страна. От гледна точка на съда, аз спокойно може да съм изработил документа сам, тъй като всичко е написано с моя почерк.
Субектите не са ми предоставили и оригинално копие на документа (както е нормално при всеки договор), тъй че и графологична експертиза не мога да поръчам.
Видеозаписите, които ми направиха по време на "обучението" също останаха у тях. Не страдам от илюзията, че ще си ги получа.

Молбата ми към всички, които са се "обучавали" във въпросния клуб или имат документи да се свържат с мен ще имам нужда от свидетели.

Ако някой знае дали клуб с такова име "Летете с нас" или както са се преименували в сайта си "Летете с нас в Синьото небе", е регистриран някъде, кой е МОЛ, предмет на дейност и всякакви други подробности нека ми съобщи.
Имам нужда и от трите имена на въпросните субекти, тъй като в сайта си те са се нарекли Marian Instructor Test Pilot, Pesho Instructor Theory Presentation, Ivan Instructor Webmaster; Адрес няма.
По телефоните също не мога да ги изловя.
1-ят е регистриран на фирма за газови уреди, където явно въпросния Test Pilot работи. Другият е "прима", а третият е на ЕТ Иван Братоев - с предмет на дейност "Производство на търговско обзавеждане".
Както се досещате, крайно недостатъчно за вписване в искова молба.

Моля също така, ако някой има координатите на родителите (роднините) на Иван Костов - момчето загинало на 21.08.2005 година да ми ги предоставят. Едва ли тези хора са останали безучастни към случилото се с техния син.
А също така и координатите на други хора пострадали от това "обучение".

Вече няма връщане назад.
Имаше шанс, ако бяха проявили поне капка заинтересованост през есента или поне като разбраха с какво се захващам да се бяха обадили да кажат "Ей, пич ела да пием по нещо. Не си ни разбрал правилно, ти си мислиш, че в нас е вината, но нещата всъщност стоят така и така... Ако сме допуснали грешки ще ги отстраним......." или поне нещо в този дух.

А те какво? Продължават да се правят на умрели лисици.

Е па нема да стане.

_________________
"Има само две безкрайни неща - Вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурен" А.Айнщайн


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 06, 2007 12:48 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Виждам, че в тая тема някой иска да подреди нящата, но в същия момент допуска и грешки.

Примерно тоя цитат:
"....Важното е да натрупваш все от някъде самочувствие, че без него наистина е трудно да бъдеш добър пилот."

1. Ако според тебе ОГО натрупаното самочуствие ще те направи добър пилот на каквото и да било, то бих казал че точно плувците с голямо самочувствие се давят най-лесно. Аз не се мъча да натрупам самочувствие тук. Самочувствието те прави по-непредпазлив и води до по безразсъдни постъпки. Ако греша ме поправи.

2. Мъчиш се да обориш Хаджията.
С тоя точно не спори, защото той е от тия дето имат правото да създават правилата в парапланеризма. Ама аз все пак да цитирам.

"Колко според теб струва човешкия живот? 1000 Евро?
Аз лично бих ги дал. Не защото ги имам, аз защото лечението ми, както и отсъствието ми от работа, до тук ми струват двойно повече."

Тук не става въпрос колко струва човешкия живот, дали 400 лева в България или 1000 евро в някоя по-европейска страна. Въпросът според мен е, че ти въпреки че си по-навътре в нещата (парашутизмът и безмоторното летене) си си счупил крака, а хора които не са си отделяли краката от земята са станали пилоти на парапланери. Значи грешката не е изцяло в инструктора.

Виждам, че целта ти след инцидента обаче е да ни сложиш маркировката във въздуха, ама има хора дето вече мислят по въпроса и не си ти този дето ще го направи (може и да го направиш, ама трябва да разбираш и от парапланеризъм). В тази страна всеки прави това дето не му е работата и затова сме на това дередже.

3. Другото е, че прекалено много си противоречиш. Хем си убедил инструкторите си че имаш застраховка за злополука, хем после си изпратил приятелката си да ти прибере нещата и да пита къде са ти направили застраховката те.

4. Как така си подписал документ съдържанието на който не си прочел. Че то там може да пише, че имаш да даваш още 1000 евро в края на курса. Или да скочиш в кладенеца в края на деня.

5. Как така си скачал с парашут където падаш с 15-20 км. в час, а накря си чупиш крака докато си бягаш по поляната и твоите инструктори веднага са ти виновни.

Другото. На 43 години съм. Занимавам се с мотоциклетизъм, скално катерене, планинско колоездене (за 2006 съм 5-ти при ветераните на Паралелна Вселена), скачал съм с бънджи и махало и всякакви екстремни спортове, имам и един скок с ПД-47. Ако почна при всяка контузия да съдя този и онзи и да вкарвам съответния спорт в релсите и в съда няма да ми остане време да живея както аз си искам. А най-много мразя хората които да ми казват кое как да правя щом това което правя не е забранено от закона или от указанията за практикуването на съответния спорт (ако няма такива - внимавам повече и чувството ми за самосъхранение работи на 100%). Най много мразя пък някакви ревльовци. А засега ти ми приличаш на 100 килограмово бебе. Ако не беше продължил да разнищваш твоята несполука щях да обвиня изцяло "Летете с нас". Ама след като прочетох изцяло темата разбирам, че причината за този инцидент не е изцяло тяхна вина, а в голяма част погрешната твоя преценка. И ако в началото бях на твоя страна, вече "Летете с нас" печелят.

Когато започнах да летя слушах съветите на опитните парапланеристи от Шумен и гледах внимателно какво правят те. Поне така се прави тук. Да чукна на дървената си глава, но тази школа смятам за много добра. И ако смятъш да я промениш ще направиш голяма грешка. А аз обичам да поправям грешките на другите.

Тук въпросът според мен не опира само до това да обвиниш някого за твоята несполука. След като твоя инструктор Пешо ти е казал да спреш той откъде да знае как се спират 100 кила, ако самият той е 67. Щом си 100 кила тогава трябва да имаш мускули и костна система с която да ги спреш ако не си торба с картофи. Или трябва като почваме курса да предоставяме ренгенови снимки на инструкторите си за да си вадят те заключение колко може всеки един начинаещ да се засили по баира и как да спира.

Ако си се засегнал от това, че съм казал да се държиш за полата на еди кого си, се извинявам и ще ти го кажа по друг начин. Купи си весник и седни прид телевизора. Виждам че вече си сменил интересите си и си писал само спорт, а не екстремни спортове. Като спорт бих ти препоръчал нещо като шах, бридж (там бихме могли и да бъдем партньори), табла и др. Така няма да ти се случи нищо. Няма за какво да ходиш по баирите. Там е много страшно :twisted: . Трябват добри инструктори, водачи и строги правила без които няма да оцелееш. За там трябват инстинкти за самосъхранение които явно ти липсват. Ако всички хора бяха като тебе, досега никой нямаше да качи Еверест. Хайде дано оздравееш скоро, защото не съм злобар и ти влизам в положението, ама и ти не изкарвай другите виновни за твоите незгоди.

Това ми е последния постинг в тази тема. Нямам намерение да си губя повече времето с нея. Отивам да летя. А аз летя дори когато спя.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 06, 2007 2:27 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 9:43 am
Мнения: 33
Местоположение: София
ХАРИ,
Честно казано през оная работа ми е на чия страна си. Или пък какво мразиш или обичаш.
Жалко, че за 43 години не си разбрал, че празен лист без адресат не е документ, а хартийка. (която на всичкото отгоре не бе в мен, за да видя какво точно пише)
Нищо, след още 43 може и да се научиш.
А-а-а-а забравих... ти знаеш всичко по рождение... извинявай.... толкова съм тъп.

Що се отнася до моята вина аз смятам, че си я признах. Съжалявам, че пренесох автоматично доверието, което имах към инструкторите ми в парашутизма и летенето, към така наречените инструктори от Летете с нас.
За спортовете правилно си забелязал, реших, че не трябва да ощетявам и другите спортове, с които се занимавах преди да си счупя крака.Карам ски от 10 годишен, занимавам със мотоциклетизъм от 12 , с парашутизъм от 14 и безмоторно и моторно летене от 17. Катеря се и ходя много по планините. За бънджито погледни тук http://www.bungy.bg/news/030323_massrecord.html Което е най-чудното, до тази есен нямах нито една травма. И знаеш ли защо? Защото съм имал прекрасни инструктори, които са ме научили какво може и какво не може да се прави.
Нищо чудно, че ти имаш толкова травми.

Да се занимавам с въпросните господа нямах намерение, докато не се зачетох в този форум и видях, че не съм единствения пострадал от тяхното "обучение".

А за милите съвети благодаря, можеш си ги сложиш там, където слънце не огрява. Да не си помислиш сега нещо нецензурно. Имах предвид под възглавницата. Да са ти под ръка докато летиш.

_________________
"Има само две безкрайни неща - Вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурен" А.Айнщайн


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 06, 2007 9:22 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Нямах намерение да пиша, но би ли попитал Майкъл Дуан или Богдан Николов къде му е инструктора, че не са останали здрави ребра по него. А пък толкова години беше номер едно при мотоциклетизма. Да попитам за борбата, щангите, футбола и много други спортове където травмите са често срещано явление, къде са им инструкторите. Явно там пък въобще нямат такива. И нямат кого да обвинят след всяка травма. Ако не достигнеш предела на възможностите си няма да откриеш и удоволствието от спорта с който си се захванал. Но като стигнеш предела можеш да очакваш и изненади. Жалко че при тебе се е получило толкова рано. Живота си е твой и нямам намерение да ти се бъркам. И нямам намерение да ти давам съвети в спорт в който самият аз се смятъм за зелен. А за онази "хартийка" върху която си сложил подписа си въобще не е празен лист. Питай някой адвокат за това. И как така не си виждал тази хартийка, а пък подписа ти лежи върху нея. А относно моите съвети, не ми трябва да ги държа под възглавницата. Докато летя слушам съветите на по-опитните от мен. А травмите които съм получил са от моторите. И за двете са причина разни идиоти дето не знаят правилника за движение.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 06, 2007 3:11 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
(o)g(o), в началото бях притеснен за физическото ти здраве, но от известно време вече съм сериозно загрижен за психическото ти състояние. Гледай да намериш време, покрай адвокатите, да се консултираш и с психиатър.

Към всички останали във форума: Момчета, моля ви, престанете и оставете вече човека да прави каквото си иска и да се пържи в собствен сос, щом толкова настоява. Хайде стига сме замърсявали спорта с тия глупости ...

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 07, 2007 12:39 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 10:35 am
Мнения: 20
Местоположение: София
Emi aide i az da se izkashliam po temata :) Sorry, ama niamam kirilica

Ta purvo - vinata e i na Pesho i na Ogo, kakto i na drugite instruktori v Letete s nas. Vinata na Pesho e che triabva da prestane da kazva na kursistite da izlitat ako preceniat che uslovijata sa dobri. TOI triabva da preceni tova. Dobre che ne go poslushah vednuj. Vinata na Ogo e che go e poslushal, che ne si e gledal v krakata kato ticha, puk i sled kato e bil parashutist znachi znae kak da pada. Vinata puk na vsichki instruktori v Letete s nas e che ne sa se pointeresuvali kakvo stava s choveka. Vsichko koeto sum napisal dotuk e moe mnenie, kakto e moe mnenie che instruktorite e hubavo da se zanimavat glavno s letene (po vuzmojnost). Ogo, ako obichash prestani sus spekulaciite si za drugi postradali shtoto ne znaesh podrobnosti, a kato ne znaesh po-dobre si trai.

Sorry, che vi se natrapih, kakto i za latinicata.


P.S. I e mnogo dobre kogato stava incident (ne dai boje) da se pishe vednaga za tova tuka na saita, veroiatnostta drug da napravi sushtata greshka znachitelno namaliava.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 07, 2007 9:17 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 9:43 am
Мнения: 33
Местоположение: София
Х А Р И,
Радвам се че дискусията с теб почва да придобива малко по цивилизован характер.
Аз също спазвам стриктно съветите на по-опитните от мен. И в конкретния случай с "Летете с нас" стигнах до тук.
Консултирах се не само с адвокат, но и със съдия. За мое най-голямо съжаление - хартийка е. Аз имам най-голям интерес това да е документ, защото по този начин щях да докажа документално взаимоотношенията си с въпросните субекти.


Наско,
Благодаря за съвета. Смятам да се възползвам от услугите на твоя психиатър.
Макар че-е-е......
Не-е-е...... размислих.
Като гледам какъв е резултатът от работата му....... определено е некадърник.


Pesh56
За част от горе описаното си прав.
Що се отнася до спекулациите.
1. За случая с Иван Костов и с "розовия парцал от Сопот" е писано във форума.
2. Лично носих на ръце момчето, което си счупи глезена на Бистрица няколко седмици преди мен.
Тук е момента да го помоля да се свърже с мен ако прочетете това.
3. Случая с мен.

4. Няма да броим "обучаваните" при тях, които ми писаха ЛС или ми се обадиха по телефона.
Те между другото са много повече от кресльовците във форума.

Ако на това му викаш спекулация. Здраве да е.

_________________
"Има само две безкрайни неща - Вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурен" А.Айнщайн


Последна промяна (o)g(o) на Сря Мар 07, 2007 10:02 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 07, 2007 9:59 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 9:43 am
Мнения: 33
Местоположение: София
Сега по същество:

Както вече писах изпитвам затруднение с доказването на взаимоотношенията си с въпросните субекти.
Хубавата новина е, че вече ме потърсиха двама парапланеристи, които изразиха готовност да свидетелстват.
Лошата е, че вчера цял следобед рових в Апис-а и не намерих нищо под имената "Летете с нас" или "Летете с нас в синьото небе"
намерих само:
КЛУБ СИНЬО НЕБЕ - ВАЛЕНТИНА ГАЛИБАРДОВА ЕТ
и
СДРУЖЕНИЕ "КЛУБ "СИНЬО НЕБЕ""

УПРАВЛЯВАЩИ:
ВАЛЕНТИНА ХХХХХ ГАЛИБАРДОВА,
Длъжност: Председател, Роля: Управляващ
МАКСИМ хххххх АВДЖИЙСКИ
ЦВЕТОМИР ххххххххх АНГЕЛОВ

Тези хора очевидно нямат нищо общо със субектите.

ЕТ ИВАН БРАТОЕВ си има пълно описание, но предмет на дейност не включва обучение по парапланеризъм, а само "Производство на метални конструкции и части от тях"
УПРАВЛЯВАЩИ:
ИВАН ХХХХХХХ БРАТОЕВ,
Длъжност: Собственик, Роля: Управляващ

Ето защо, в таз ситуация изостря проблема с намирането на имената на другите двама.
Ако някой знае какви точно са 3-те имена на
Мариан Райчев
и
Петър Милчев
Нека ми напише ЛС, да не кажат, че разпространяваме личните им данни.

Пак ще помоля и за помощ за откриването на роднините на загиналото момче - Иван.


Вчера свърших още нещо полезно. Прекарах сутринта в ГВА, където имах доста ползотворни срещи. Получих гаранции за пълно съдействие и няколко полезни съвета. В това число и няколко как да заведа не само гражданско, но и наказателно дело.

-----

На любителите на правото предоставям тези текстове от ЗГВ за размишление:

Чл. 119б. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г.) (1) (Доп. - ДВ, бр. 10 от 2007 г.) Подготовката на спортисти, упражняващи въздушни спортове, както и спортни полети, извън системата на Министерството на отбраната или Министерството на вътрешните работи, се извършва от лица, регистрирани по Търговския закон , или лица, регистрирани като търговци по законодателството на държава - членка на Европейския съюз, или на друга държава - страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство или по Закона за юридическите лица с нестопанска цел за осъществяване на общественополезна дейност във въздушните спортове.
(2) Подготовката се извършва по правила, разработени от лицата по ал. 1 и одобрени от Главна дирекция "Гражданска въздухоплавателна администрация".
Чл. 119в. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г.) Лицата, които организират спортни мероприятия в областта на въздушните спортове, и лицата, които ги осъществяват, създават условия за безопасното извършване на посочените дейности, както и за безопасността на трети лица.
Чл. 119г. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г.) Лицата, извършващи дейности във въздушните спортове, застраховат местата във въздухоплавателното средство, както и авиационния персонал и отговорността си в случай на злополука - по отношение на спортистите и към трети лица.

---------

Юридическа регистрация на лицата не откривам. Естествено нищо не са предали за одобрение в ГВА. И нямат необходимата застраховка.

Както се казва в случая имаме хеттрик. Нарушени са 3 от трите норми регулиращи тази дейност.

Към това може да се добави и чл. 45 и сл. ЗЗД, но само в случай, че ХАРИ успее да ми уреди екземпляр от "документа" с подписите на 3-мата субекти.

_________________
"Има само две безкрайни неща - Вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурен" А.Айнщайн


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2007 1:49 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Тук в форума само изказвам моето мнение и нямам намерение да се бъркам в споровете на тези две страни. В случая "Летете с нас" и ОГО. Смятъм, че тази тема разпалва само нечии страсти и е цел на някого да се добере до някъкви сведения които да използва някъде. Така, че според мен на който му трябва нещо да си го намери. От тук нататък виждам, че полза от писането в тази тема ще има полза само един човек. Така, че както казва Наско нека оставим човека да се занимава с това което му е кеф, а ние да се занимаваме с летенето. Ще ми бъде много приятно ако някой ден направим един събор на парапланеристите от България (а може и от чужбина) в Шумен. Нека да се съберем, да се запознаем и да прекратим тези дразги тук във форума. Предлагам това да стане през месец май. За тогава няма планирани състезания поне в България. Приемам предложения за дати за да може отрано да се подготвим. Ха със здраве.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2007 9:13 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
МИСЛЯ ТАЗИ ТЕМА ЗА ЗАТВОРЕНА. ТНЕ END[/quote][/i]

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 08, 2007 12:55 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Заключвам темата.

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов