Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Юни 07, 2024 5:59 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2007 10:37 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 12, 2005 6:14 pm
Мнения: 108
Местоположение: Sopot
(o)g(o),
много съжалявам за контузията ти и за това, че се запозна с парапланеризма чрез кликата "синьо небе"("летете с нас")!
моля те, запознай се лично с колкото се може повече летящи (с парапланер) за да разбираш странните и "неграмотни" постинги!



Фарчилкааа, заради теб помислиха баче Петко за неграмотен!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 02, 2007 12:16 am 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 11:48 pm
Мнения: 301
Местоположение: haskovo
ОГО (или както там ти е ника)((и защо в същност си анонимен)),
съжалявам за травмата ти (оправяй се бързо) и за това , че си
налетял на въпросния клуб .
Небето е възможно най-нетипичната за човека среда , а това
означава много рискове , но дръпнеш ли "А" коланите - значи
си наясно и си съгласен .
Ще се радвам някой ден да врътнем една термика заедно .

_________________
недей да летиш по-бързо от твоя ангел пазител (бяло-син Aspen)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 02, 2007 1:06 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
ОГО!... В крайна сметка изобщо не разбрах какво искаш :?:
Ако щеш ми се сърди, ако щеш недей (хич не ме ебе), ама твойта работа стана като РЕВЯЩА ДЕВИЦА ЗА ХУЙ!
Може да си прекрасен, красив и интелигентен човек, ама явно не си за въздушните спортове. Ходи си по земята, гледай си службата, гаджето и т.н. ама не се навирай м/у шамарите.

Послушай Бай Хаджи!
Аз съм от 1978г. във въздушните спортове.
Някой изказват мнения, че небето е за всички!
Няма такива работи ОГО!
Небето не е за всички!
Небето е за малцина и като гледам...ти май не попадаш в тази категория!
(въпреки мераците, а може и ТОЗ, КОЙТО Е ...да го е сторил за добро - да се откажеш овреме).

Както и аз не попадам в категорията на милионерите, колкото и много да го желая :?

Когато губим, не знаем какво печелим!
Когато печелим, не знаем какво губим!




P.S. Гореизложеното е написано след употреба на алкохол!
P.S. Ама тогава си ги реквам нещата както са си.

P.S. Ейииии Хвърчилоооооо, ке те утепам ако не пропишеш на кирилица и то смислено! Па да не думам ко ке прайнем мома Томановка...

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 02, 2007 10:04 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 9:43 am
Мнения: 33
Местоположение: София
lubomirgg,
10x :)

Живо,
и на теб благодаря за пожеланията.
И аз се надявам да полетим някой ден заедно. Жалко че ще ми махнат пирона, чак след 2 години :(
Що се отнася до анонимността, бих ти препоръчал да четеш по-внимателно.
1-во Името ми го има под всички мои постинги.
2.ро На 1 страница на темата има мои снимки в пълен ръст макар и на легло, а Иван от "Летете с нас" дори ми публикува домашния адрес и ЕГН-то.
Не знам как да бъда по неанонимен, освен да си публикувам и номерата на банковите сметки. ;)

Хаджията
Щом като си толкова старо куче колкото се изкарваш значи би трябвало да ме разбереш много добре.
Преди да стана парашутист 3 месеца ме занимаваха с теория, след като междувременно трамбовах пясъка от 2 метра височина.
Освен това нямаше никакъв шанс да стъпя в самолета без изрядна екипировка т.е. каска, парашутни обувки, бинтове на краката, парашути с ясен ресурс (неизтекъл) и т.н.
Инструкторите ни "стягаха" максимално не само, защото бяха изключителни професионалисти, но и защото в случай на инцидент с обучаем, в най-добрия случай щяха да изпишат една кофа с мастило.

Когато се готвех за безмоторното 6 месеца ме занимаваха с теория - аеродинамика, метеорология, РВД, и т.н. след което следваха изпити.
На летището всеки ден се правеше план за целите, които трябва да се изпълнят.
Когато времето беше под съмнение просто не се летеше.

Преди да почна да летя с параплан - сутринта, когато отидох ми пуснаха едно филмче, след това потичах малко с крилото на Расник, а следобед вече направих първия си полет.
(Тук следва, да поясня, че не съм им споменавал, че имам някакви познания по въпроса. Направих се на лаик, за да имат по-сериозно отношение и да не изпуснат нещо.)
На това ако му викаш обучение ..... значи няма смисъл повече нищо да коментираме с теб.

Пояснявам какво искам:
Искам клубовете, които се занимават с ОБУЧЕНИЕ ( и събират пари за това) да имат одобрени методики, които да спазват. Инструкторите да притежават лицензи, че са ПРАВОСПОСОБНИ да извършват подобна дейност. Екипировката да е сертифицирана и с ясен (неизтекъл) ресурс. Клубът да има сключена застраховка или поне да не допуска да някой да лети без да има такава.
Да не се допускат да полети обучами, които не за положили успешно изпити и не са спазили всички необходими предполетни изисквания.
Както и още няколко дреболии, които на този етап ще сметнем за маловажни.


Това, че небето не е за всички си прав, само че тук откривам някакво противоречие.
Хем не за всички, хем защитаваш системата при която ВСЕКИ, учил недоучил може да се вдигне в небето и което е още по лошо ВСЕКИ, които си поиска може да се занимава с обучение.

И последно Небесни Господарю. Наблюденията ми върху хората са показали, че само неудачницие и комплексарите се мислят за достатъчно велики, за да определят кой в каква категория попада.

P.S.
Аз нямам нужда от алкохол, за да казвам нещата такива каквито са или поне такива каквито ги виждам.

_________________
"Има само две безкрайни неща - Вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурен" А.Айнщайн


Последна промяна (o)g(o) на Пет Мар 02, 2007 10:58 am, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 02, 2007 10:35 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 9:43 am
Мнения: 33
Местоположение: София
Искам да публикувам и едно извинение към тези, които членуват в БНАК.

Вчера проведох доста дълъг и задълбочен разговор с председателя на тази организация г-н Калчев.
От него разбрах, че въпреки несъвършенствата в съществуващата уредба има начин да се легализира обучението по парапланеризъм и клубовете членуващи в БНАК са го направили.
В момента хората работят по изработването и на методики и дай боже скоро ще са готови.

Така че колеги, ако съм ви засегнал по някакъв начин, моля да ме извините.

За останалите, които си мислят, че могат да претрепват хора и да им се разминава безнаказано ще кажа едно.
Пичове легализирайте си дейността, преди да сте почнали да "цакате" здраво.
Аз ще се погрижа това да се случи на "Летете с нас". Сигурен съм че ще се намери някой да се погрижи и за останалите.

_________________
"Има само две безкрайни неща - Вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурен" А.Айнщайн


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 02, 2007 12:14 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
(o)g(o) написа:
За останалите, които си мислят, че могат да претрепват хора и да им се разминава безнаказано ще кажа едно.
Пичове легализирайте си дейността, преди да сте почнали да "цакате" здраво.
Аз ще се погрижа това да се случи на "Летете с нас". Сигурен съм че ще се намери някой да се погрижи и за останалите.


Ей човек, пак продължаваш "с рогите" и заплахите. Не е добре, повярвай ми. И тъй като аз не вярвам на думи, а на доказателства, каквото и да се говори и пише, от всичко видяно дотук, за мен доказано е само едно: ТИ си подписал документ с невярно съдържание, като си ИЗЛЪГАЛ клуба, че си застрахован. Пак ТИ, с подписа си, си ОСВОБОДИЛ клуба от отговорност ...

Това е. Не защитавам клуба и не коментирам приказки. Само гледам документи.

P.S. И една добавка: "извинението" ти понамирисва на доста новобрански опит за всяване на раздор между "членуващи" и "нечленуващи" в БНАК. Това на наш език се нарича интригантство и, повярвай ми, в парапланеристките среди трудно се приема. Но ти сам си решаваш за себе си ...

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 02, 2007 12:49 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 5:13 am
Мнения: 10
(o)g(o), доста свестни хора с доказани качества и отношение към летенето допринесоха с конструктивни мнения по твоята тема. Послушай ги.
Най-добрия начин да помогнеш на себе си и на спорта парапланеризъм е като приемеш нещата такива, каквито са и оттам нататък можеш да решиш дали можеш и искаш да допринесеш с нещо.
Повярвай, няма нещо в този спорт, което да си направил, видял, прочел, опитал или помислил, което да не е правено от много други преди теб. Всички искаме да е по-добре, но нещата не са толкова прости.
Живеем в страна с големи проблеми, голяма част от които трябва да се решат, преди да могат да се решат проблемите в парапланеризма. Нереалистично е да очакваш, че просто ще се напънеш и ще създадеш един прекрасен парапланеризъм в една страна, разкъсвана от политически, икономически, социални, екологически, етнически и други сериозни проблеми.
Както всичко останало, практикуването на този спорт е комбинация от разумни компромиси на лично, групово, та чак до държавно ниво. Ако не си готов на разумни компромиси в този спорт или в каквато и да е дейност, повярвай, ще ти е много трудно.

Поздрави

Марин


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 02, 2007 6:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 9:43 am
Мнения: 33
Местоположение: София
Наско,
Явно си младо момче и още не възприемаш сериозно нещата.
Аз не плаша никого аз действам.
Срещата с БНАК ми беше необходима за да си изясня нещата от гледна точка на единствената организация, която легално представлява клубовете по парапланеризъм. Е, изясних си ги. И си признах грешката за това което не знаех.
Скоро ще получа писменото становище на организацията, което ще ми е необходимо пред съда.
Вече се срещнах с няколко от големите български застрахователи остава да се срещна с още няколко. От тях също ще получа писмени становища.
Също другата седмица има среща в ГВА за уточняване на някои подробности. И получаване на писмено становище.
Днес подадох и сигнал в Комисията за защита на потребителите.
Още не ми е много ясно как да подам сигнала до данъчните. Но и това ще изясня.
След като имам всички документи на ръка, с моя адвокат ще решим какви действия да предприемем по натам.
Може пък да се окаже, че нямам основание за иск. (стискайте здраво палци може и да имате късмет)


Наско, не се обиждай, но е хубаво да завършиш поне един курс по право преди да размяташ наляво и на дясно правни термини.
Що се отнася до въпросната хартийка (не документ) единственото, което доказва, че въпросните господа се занимават с дейност, за която нямат право, и че не декларират сумите, които прибират.
Документите си имат т.н. атрибути. Най-малкото име на фирмата (клуба).
Голям автогол беше от тяхна страна публикуването й, защото без нея нямаше как да докажа, че изобщо имам някакви отношения с тях и всичко останало. Ама то наглостта и безочливостта и собствения г..з затриват.
Аз толкова се чудех как да я измъкна .... защото все пак съдът(също като теб), работи с документи, а не с празни приказки.


Тук е мястото да подканя, всеки който е пострадал по подобен начин или знае какво ще може да се приложи към делото да ми пише на ЛС.

марине
На всички, които допринесоха с мненията си благодаря. Жалко е, че голяма част от тях го направиха в лични съобщения.
Това само идва да ми покаже, че явно засега лумпените надделяват във форума.
Само, че драги "доброжелатели" този път сте сбъркали адреса. При това много сериозно.
На мен можеше да ми се помогне ако ми беше направено качествено обучение. Сега ми остава да си нося 40 см пирон и да се надявам, че няма да остана куц за цял живот.

Това, че нещата не са прости, не е причина нищо да не се прави.
Предполагам, че не лесно да станеш добър пилот на парапланер, но не вярвам това да е отказало някой от вас.
За мен много по стойностно е да направиш нещо което е трудно, защото лесното всеки го може.

Ако смяташ, че живеем в страна с "големи проблеми" и начина да ги решим е като си затваряме очите ...... ами просто не ми се коментира.
Що се отнася до компромисите....... как да ти го кажа....... надявам се да не ти се налага някой да прави компромиси за сметка на твоя живот или здраве.

_________________
"Има само две безкрайни неща - Вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурен" А.Айнщайн


Последна промяна (o)g(o) на Пет Мар 02, 2007 7:06 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 02, 2007 6:39 pm 
До сега седях и се сдъжах>не съм чел всичко постинги, но когато видях мнението на Марин вече мисля да се изкажа .Та :
Абе хора, Вие нормални ли сте бе? МОмчето казва,че си е сучпило крака и това му коства много . Още ли сте сляпи- Инструкторът му дори не се е обадил да попита как е!!! кой нормален човек прави това ? Напълно разбирам ОГО и го подкрепям,защото се поставям на негово място. Човека (ого ) въобще е нямало да повдигне и въпрос, ако някой поне едно извинявай му беше казал. Вие направо отрепахте коня с лопатата бе хора.Марине -какви са тези думи бе човек -приеми нещата каквито са. Ми недей си боже няой пияндур като те сабори от мотора и те повреди пак ли това ще направиш? Ще си кажеш -е ,таова е положението,ще го приема?

Айде моля ви се,осъзнайте се малко. Хора сме все пак,нали? Не апелирам към нищо. Просто защо нападате момчето,при положение,че то е поверило живота си на някого и е пострадало?

О Г О -пожелавам ти възможно най-бързо и пълноценно възстановяване. Искрено съжалявам за бедата ти и още повече за това,че тук явно не те разбират. Съжалявам,че едва ли мога да ти помогна по някакъв начин, но все пак ако има нещо -просто кажи.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 02, 2007 8:42 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Yahoo, личи си че не си чел постингите.

Ого, много ти благодаря за "младото момче". Дължа ти поне една бира. Е, пилотирал съм моторен самолет и съм скачал с парашут около 15 години преди ти да се родиш, но това са подробности от пейзажа :D

За да завърша и повече да не си губя времето с теб, само ще ти кажа, че трогателно ми напомняш за една серия вицове от преди време, наречена "вицове за милиционери" (питай татко си, той ще ти обясни :lol: )

P.S.
(o)g(o) написа:
Може пък да се окаже, че нямам основание за иск. (стискайте здраво палци може и да имате късмет)


... Нямам думи :D

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 03, 2007 5:25 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Господин (o)g(o), не знам на колко години си, ама като гледам скоро ще си готов да станеш баш бюрократ така както си тръгнал. Само не знам защо в профила си, в графа интереси си писал екстремни спортове. Трябва да ти е ясно, че при екстремните спортове можеш да си загубиш главата, а не само да счупиш един крак. Трябва да знаеш, че като си скачал с парашут има някакъв процент, може и да е много малък, той да не се отвори. Щом смятъш да летиш от тук нататък пиши преди това къде ще ходиш, че да не ходим ние там. Ще вземе някой да наруши правилника за движение и хайде в съда. А никой не ще беля на главата. Никой повече няма да се занимава с тебе, ако ще и 99 застраховки да си направиш. Не си за тая работа брато. Ако имаш мерак да избиваш някакви коплекси, не го прави там където не ти е работата. В първите постинги съжалявах, че се е случило това с теб и упрекнах инструкторите ти. Ама първото ми мнение явно е било грешно. Това, че като си бягал по баира и не си гледал къде стъпваш не е работа на твоите инструктори. В Шумен миналата година (когато и аз тъкмо започвах да летя горе долу) едно момче на учебната могила стъпа накриво и си счупи крака на две места. След 6 месечен застой е пак на баира, а не като тебе да плаче като вдовица за х?й. Ако това, че не те е помилвал някой в болницата след инцидента и е нямало на кого на рамото да си поплачеш ме навежда на мисълта, че мястото ти е до полата на майка ти. Дръж се там здраво и нищо няма да ти се случи поне докато тя е жива и здрава.
Ха със здраве.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 03, 2007 12:05 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 8:40 pm
Мнения: 99
Местоположение: София
Здравей, Огняне,
предполагам, че в другите държави (така да се нарече по-развитите от нас) има доста повече хора, които се борят за правата си. Те за това са и по-развити, с по-добре изпипани закони, с хора, които следят дали се спазват въпросните закони и т.н. Благодарение на хора като теб е постигнато всичко това.
Да не забравяме обаче, че монетата има две страни, а камата две остриета. Желанието ти да получиш възмездие заради нехайството на клуб „Летете с нас” и по този начин да предпазиш и други, които тепърва ще искат да се учат да летят, ще има и друг ефект. Ефект, който теб едва ли те касае и за това това може би ти се струва маловажен. За какво иде реч?!? Обикновено в района на най-често използваните места за летене има и клубове, които провеждат обучение на парапланеристи. Ако твоят поход срещу клуб „Летете с нас” и в общност парапланеристките клубове провеждащи обучение успее и държавата вземе адекватни мерки срещу тях, много от тези клубове вероятно ще фалират, което пък означава, че ще продължат да съществуват и да провеждат обучение, но без да са официално регистрирани никъде. Това разбира се ще се отрази зле - поправка МНОГО ЗЛЕ и на обикновените пилоти, които летят просто за удоволствие, защото:
1. Ние разчитаме на клубовете (макар и не всички да членуваме в някой клуб), да направят съответните постъпки пред законодателите и по този начин защитавайки своите собствени интереси, да се внесат някои поправки в сега действащия закон. По-горе във форума стана дума за това и предполагам си наясно, че парапланеристите са нелегитимни пред закона. Нямаме право да летим – ВСИЧКИ. Не само училищата, а ВСИЧКИ. Разбира се, ако ги няма въпросните клубове, кой би направил постъпки пред законодателя за промяна на статуквото – ясно е, че физическо лице няма как да стори това.
2. С разрастването на клубната дейност ще се постигне напредък в застраховането на тази ниша – падане цената на застрахователните полици, покривне на разходите за спасяване с хеликоптер – отнема време, но без клубовете няма как да стане.
3. Дори не ми се мисли, че могат да тръгнат разни полицаи, горски, екопатрули или други форми на изпълнителната власт под разпореждането на някой бюрократ на „лов” за парапланеристи и да се бастиса целия парапланеризъм в България – наясно си, че онези не правят разлика между учител, ученик и просто пилот. То няма как да направят и разликата де.
4. Ами какво би станали с някои от международните състезания провеждащи се у нас?!?
Има една народна поговорка, която гласи, че нещо, за да се оправи трябва най-напред да се развали съвсем. Не знам дали е много вярна, но аз не искам нещата да се развалят съвсем, че докато се оправят пак ще минат няколко години, а пък мога да си изживея живота само веднъж (както и да се пребия само веднъж), но поне изборът ще си е мой.
В заключение ще кажа само, че се надявам с хората, които според теб са ти причилили това да успеете да се споразумеете извън съда. Както и да простиш някои остри реплики от страна на другите летящи към теб. Аз се поставих на твое място и смятам, че разбирам мотивите ти, опитай се и ти да се поставиш на мое (наше) и нека не задълбаваме в закона, че покрай сухото ще изгори и суровото (под суровото имам предвид всички нас, които нямаме нищо общо с парапланеристките школи).
Желая ти по-скорошно оздравяване.
С уважение: Петър Хаджииванов.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: и аз се присъединявам към
МнениеПубликувано на: Нед Мар 04, 2007 10:08 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
Saber-a - стана ту факинг мъч тая тема.

изяснихме няколко основни момента (за който не са ясни, да чете пак нагоре). Ако ОГО иска да съди синьо небе - много добре, може да дочака правосъдие някъде към 2020-та, като знаем съдилищата какви са. По-важен е въпроса - сега затваряме темата и си траем до следващия път, или какво?
ОГО един съвет - с Наско на тема БНАК, лицензи и методики недей да спориш, опитвал съм, няма смисъл.
Прочети пак мнението на петко, макар и на латиница. В нашия спорт, както и в живота, е важно да имаш и късмет, и воля да преминеш през несполуките. Ти просто не си имал късмет (не само заради избора на Летете с нас), затова недей да циклиш в миналото повече от нужното...

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: и аз се присъединявам към
МнениеПубликувано на: Нед Мар 04, 2007 6:21 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
petar g написа:
ОГО един съвет - с Наско на тема БНАК, лицензи и методики недей да спориш, опитвал съм, няма смисъл.


Пешо, хайде прочети малко какво съм писал в темата, преди да си упражняваш красноречието, че тоя форум наистина заприлича на селска кръчма, където никой никого не слуша, а само си дудне неговото ...

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 05, 2007 10:54 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 9:43 am
Мнения: 33
Местоположение: София
YaHooooO,
Благодаря, радвам се, че си от хората, които са ме разбрали. Четох голяма част от постингите ти и виждам, че си от тези, които последователно следват принципите си.
Надявам се, да ме извиниш, че по-надолу те цитирам без твоето разрешение.

Наско,
Извинявай, че съм те подмладил. При доста хора физическото израстване не върви с успоредно умственото и емоционалното. Но какво да се прави....

Х А Р И,
Имам една новина за теб - всички спортове, в това число и екстремните служат за укрепване на духа и тялото. (жалко, че при теб ефекта не е същия).
Това, че тренираш екстремен спорт не означа, че трябва да се пребиваш. Само глупаците рискуват без да се замислят.
Ако ще ми даваш примери с парашутизма....
Нека ти отговоря и аз със същия пример:
Шансът да не ти се отвори парашута всъщност е много голям, особено ако някой не си е свършил работата - т.е. ако не те научил как правилно се скатава парашута, как се подреждат вървите, как се слагат шпилките и т.н.
Има и опасност да си счупиш крака, ако преди това не си трамбовал пясъчника, не си сложил подходящите обувки, крака не са ти събрани, не гледаш към хоризонта (а не в краката) при приземяването. Между другото мой приел наруши последните 2 правила и си счупи крака. Но нямаше оправдание, защото знаеше за това и се беше подписал за съответния инструктаж.
Забелязвам, че си от онази групичка хора (вече писах за това), които си мрат да обясняват кой за каква работа става или не става.Е, ако това те кара да се чувстваш по умен и велик....Важното е да натрупваш все от някъде самочувствие, че без него наистина е трудно да бъдеш добър пилот.


А иначе шапка свалям аз на тея супермени, които се раждат научени на всичко готови да пръскат акъл на наляво и на дясно. Евала казвам аз на този дар на природата, този самороден диамант шлифован от майката природа.
Аз не съм извадил такъв късмет, затова имам нужда да се уча.


На форумните смелчаци (или по-точно страхливци), които имат желание да споменават родителите ми ще помоля за едно: Като сте такива големи герои, заповядайте да ми ги кажете тези неща в очите. Това, че съм със счупен крак няма да ви помогне особено.


Пешо, (надявам се да нямаш против, че не се обръщам към теб по фамилия)
Благодаря ти за мнението.
Честно казано се надявах да имам повече опоненти като теб.
Смятам, че възрастните и уравновесени хора изразяват мислите си точно по този начин - ясно, структурирано и без излишни емоции.

Видях, че си ръководител движение. Представи си какво ще стане, ако всеки започне да обучава машинистите или всеки, който има малко повече самочувствие реши, че става за твоята работа?
Въпроса е риторичен.
А за останалото:
1-во.По първа точка мислех като теб. След като разговарях с господин Калчев се убедих, че това не е съвсем така. Има начин да се легализира тази дейност.
2-ро По втора точка си абсолютно прав, само че това няма да стане от само себе си. Нали все пак някой трябва да се захване да го свърши.
3-то Не смятам, че това, което предприемам, ще се отрази на "свободните" парапланеристите. Няма такава сила (освен собствения разум), която да спре някого да си сложи сбруята на гърба и да хвръкне от някой баир. Все пак не сме Монголия, където надали има и 2 възвишения на кръст. У нас не можеш да сложиш пазач до всеки склон.
В случая говорим за обучението. Не е необходимо да се ходи по баирите. Тук има и други начини за "лов".

За народната поговорка... категорично не съм съгласен с теб. Не е необходимо да се руши. Просто трябва да се поукрепят някои неща и да се върви напред или по точно нагоре ;)

saber1972

Моля, както теб така и всички, които се отегчават за извинение.
Аз обаче ще продължа.
За мен това е единствения начин да получа информацията от, която имам нуждата на този етап и да се запозная с хора, които да ми съдействат.
Сигурно изглежда като "циклене на място”, но не е така. Съдът работи с доказателства, а събирането им изисква време.
Когато започвах мислех, че ще е лесно, но цялата история се оказа като едно кълбо, което много трудно се разплита.
Не смятам да повтарям грешката си със записването в Летете с нас. Този път преди да започна да се занимавам с нещо ще се „подкова” отвсякъде.


petar g
petar g написа:
По-важен е въпроса - сега затваряме темата и си траем до следващия път, или какво?


Ето няколко мнения от темата подхваната по повод смъртта на Иван през август 2005:

Ако тогава някой беше предприел нещо, сега тази дискусия нямаше да съществува.

YaHooooO написа:
Ако обучението по парапланеризъм ,уважаеми колеги, става само с казване,то тогава грешките са неизбежни.Човек трябва да разбере кое е важно, да му се набие в главата, да се подчертае важността. В противен случай дадената информация може да мине и да замине. При парашутизма на времето се провеждаше двуседмичен курс на обучение-теоретичен, ежедневен,в който доста добре ни се набиваше в главите онова,което беше важно.Накрая имаше и изпит.

Моите съболезнования към близките на момчето


aronn написа:
Трябва да има повече контрол, ако не то ще ни я наложат.


Mitaxa написа:
Няколко пъти съм говорил на Капраля (учебния хълм на Бистрица) с Инструкторите от Летете с Нас, че методите им са доста назадничави, нужен им е курс за Инструктори, по-нови и качествени крила (общо взето меко казано ползват парцали за обучение и от една-две години все се канеха да купуват нещо ново, но така и не купиха). В 2 от случаите бях свидетел на доста лошо падане на учениците им на слона след като съм си тръгнал и съм слязъл долу на поляната за кацане, след като за пореден път съм говорил с тях че така не бива да продължава, единия случай беше със завой към склона. Общо взето с лоши крила учениците не могат да се научат да летят много качествено, а за Инструкторите-почти не съм ги забелязвал да летят на високо или да имат каквито и да е прелети. Хубаво и романтично е да се изживява някой като инструктор, но когато не се получава добър резултат след няколко години по-добре е да се зареже тази работа, особено след такъв случай. Аз съм се отказал последните 1-2 години да ходя на Капраля, защото като отида там побелявам заради грешките на други инструктори. Рядко приемам ученици, освен в случаите когато те са отчаяни от некадърността на предишните им Инструктори или ако наистина виждам че те искат да летят, а не само да се похвалят след това с тая си дейност. Съжалявам че казвам тези неща точно в този момент, но мисля че е по-добре сега отколкото никога.

Лека му пръст на момчето...



Жалко че всичко е приключило с последното мнение. Този път няма да е така.


Надявам се чрез това, което правя да се разбере най-главното:

Качественото обучение е от полза за ВСИЧКИ вас.

Печелят школите, защото при регламентирано обучение никой няма да може да ги обвини за нищо, тъй като ще имат черно на бяло, че въпросния ученик е преминал необходимата теория и е положил изпит за това. Екипировката е била изрядна. Инструкторът е бил квалифициран.
Да не говорим че ще имат и повече клиенти.
В момента тези, които се занимават нелегално с обучение им подбиват пазара като им взимат учениците.
Нелегалните школи не плащат данъци, от което допълнително подбиват цената.

Печелят обучаемите, защото са сигурни, че получават това, за което са си платили. Спокойни са като знаят, че са в сигурни ръце и всички мерки за безопасността им са взети.
И най-вече знаят, че обучението им е предпоставка за качествен напредък.
Зле научения влачи грешките си до края. Те много трудно се изкореняват след като вече е свикнал с тях.

Полза има и за свободно летящите.
Защото ще има по малко камикадзета във въздуха.
Предполагам, че и за вас е проблем, когато във въздуха се подвизават "майстори на спорта", които си мислят, Супермен им е първи братовчед.

Полза ще има и за спорта като цяло:
По-добре обучените парапланеристи ще допускат по-малко грешки. От там ще има по-малко жертви.
По-малкото жертви ще създават по-добър имидж на спорта. От там ще има повече желаещи и така кръгът се затваря.


От цялата работа губят само малоуниците, които си мислят, че летенето е като карането на колело - всеки го може. За съжаление истината е друга.
И също мошениците, страдащи от мания за величие, които се изживяват като инструктори.

_________________
"Има само две безкрайни неща - Вселената и човешката глупост, но за първото не съм сигурен" А.Айнщайн


Последна промяна (o)g(o) на Пон Мар 05, 2007 1:05 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов