Leonardo | ФОТО
Дата и час: Нед Юни 09, 2024 3:38 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Пет Окт 29, 2010 8:23 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2300
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
След две годишен тормоз мисля че решихме проблема с циганите в Христо Даново. Причините за това бяха че се въздържахме от саморазправи, редовно викахме полицаи при ексцесии и престанахме да им даваме пари или лакомства. Допълнително кацаме на собствена земя.

Предлагам да съберем стари детски играчки, дрехи и обувки които да дарим на циганите от селото за доброто им поведение. Това може да бъде добър пример и за околните села.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Пет Окт 29, 2010 9:31 am 
niki написа:
След две годишен тормоз мисля че решихме проблема с циганите в Христо Даново. Причините за това бяха че се въздържахме от саморазправи, редовно викахме полицаи при ексцесии и престанахме да им даваме пари или лакомства. Допълнително кацаме на собствена земя.

Предлагам да съберем стари детски играчки, дрехи и обувки които да дарим на циганите от селото за доброто им поведение. Това може да бъде добър пример и за околните села.


Напълно подкрепям идеята!


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Пет Окт 29, 2010 4:48 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
а какво ще кажеш, когато роми убият, изнасилят, окрадат някой който не е циганин и после няма възмездие и той си живее и тича и пак извършва същите неща .. и когато полицията ти каже, абе кво да го търсим, той е циганин .. и защо трябва да подхождаме човешки с тях, когато те не се опитват да подхождат с нас така?! защо ЕУ ни наказва, че сме били растисти и сме им спирали интеграцията?! ти се опитваш да го интегрираш, той иска да мине по лесният път .. може би едно време са били човешки! но сега не мисля, че с добро може да се постигне нещо с тях!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Пет Окт 29, 2010 5:02 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
ot vsi4ko na sveta nai mnogo mraziq rasovata diskriminaci i negrite ihaihaihaihih

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Пет Окт 29, 2010 5:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 5:36 pm
Мнения: 44
Местоположение: София
Име: Любен Любенов
И аз си мисля, че това с дрехите и играчките няма да помогне. Циганите просто ще ги вземат и ще продължат да правят каквото им изнася в конкретния случай. С това племе трябва да се работи по друг начин. Мангала не му ли вземеш страха очаквай изненади. Дано не съм прав, но ще видите, че с такива "дарения" няма да стане.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Пет Окт 29, 2010 8:17 pm 
pesheva написа:
а какво ще кажеш, когато роми убият, изнасилят, окрадат някой който не е циганин и после няма възмездие и той си живее и тича и пак извършва същите неща .. и когато полицията ти каже, абе кво да го търсим, той е циганин .. и защо трябва да подхождаме човешки с тях, когато те не се опитват да подхождат с нас така?! защо ЕУ ни наказва, че сме били растисти и сме им спирали интеграцията?! ти се опитваш да го интегрираш, той иска да мине по лесният път .. може би едно време са били човешки! но сега не мисля, че с добро може да се постигне нещо с тях!


В случая става за нещо съвсем различно - става въпрос за овъзмездяване поведението на група хора с цел да им се покаже, че и те могат да бъдат добри и че когато са такива околните реагират също така с добро. Защото няма нищо по-добро от това да покажеш на някой, че те е грижа за него. Всеки го е изпитвал по един или друг начин, когато се е намирал в затруднение.
И никой не е споменавал никаква интеграция - просто взаимно задоволяване на нужди.

Това, което си написала съм го чувал доста пъти от хора с радикални възгледи за взаимоотношенията в обществото, разсъждаващи на принципа на обикновен котлон - включено/изключено. А винаги има нюанси, които трябва да се отчитат.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Съб Окт 30, 2010 5:53 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
Венко6 личи си, че си нямал вземане-даване с Роми ... дано не ти се случва, че да не превключиш и ти на този принцип!

значи ние трябва да ги уважаваме, да се научим да живеем с тях, а те с нас не?! и да живеят на нашият гръб?! - на това се казваЛО Расизъм ама от чия страна Светльо?! от нашата или от тяхната?! Аз в момента живея в Държава с 65% смесено население, религия и обичай и съм се научила да живея с тях, но те на мен не ми пречат, аз също на тях .. а какво Не прави ромското население в България, за да не се интегрира?! Въпрос с повишена трудност?! Какво правят те, за да се взимат мерки?! Другарят Венко казва, че ние ПАРАПЛАНЕРИСТИТЕ сме били лошо настроение към тях, за това те ни излизали с брадви?! Хааа .. я да даде примери с какво сме лоши с тях, защото не им даваме парички за хляб ли?! Защо? Защото татко и мама не работят и ще умрат от глад ли?! .. :?: :?: :?:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Съб Окт 30, 2010 7:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
boiii

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Съб Окт 30, 2010 9:27 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 8:25 pm
Мнения: 48
Местоположение: Горна Оряховица
Име: Николай Обрешков
Мангала не разбира от малко бой, на него му трябва напрово пребиване.

_________________
Николай Обрешков
GIN GLIDERS ZOOM /AVA Sport "Tangra Race"
SOL Torck
UP TRANGO XC GIN Genie Lite [color=#0000FF][/color]


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Съб Окт 30, 2010 10:35 pm 
pesheva написа:
Венко6 личи си, че си нямал вземане-даване с Роми ... дано не ти се случва, че да не превключиш и ти на този принцип!

значи ние трябва да ги уважаваме, да се научим да живеем с тях, а те с нас не?! и да живеят на нашият гръб?! - на това се казваЛО Расизъм ама от чия страна Светльо?! от нашата или от тяхната?! Аз в момента живея в Държава с 65% смесено население, религия и обичай и съм се научила да живея с тях, но те на мен не ми пречат, аз също на тях .. а какво Не прави ромското население в България, за да не се интегрира?! Въпрос с повишена трудност?! Какво правят те, за да се взимат мерки?!


WOW!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Хайде да върнем малко лентата назад. Ники предлага да се съберат средства и се дадат на циганите за доброто им поведение. Аз тъй като виждам налудничавите настроения и лесно смилаемите идеи (от сорта на "да ги застреляме, да ги пребием"), които витаят тук казвам, че подкрепям идеята. И след това видиш ли изкача Пешева от Швейцария да каже, че не не съм имал вземане-даване с цигани (интересно какво изобщо знаеш за мене :) ) и че те не се били интегрирали и затова трябвало да се избият и прочие тинтири-минтири. Сега е време вече да почнем да коментираме държавната политика по интеграция, за да видим, че имало корупция в държавата, ти да ни разкажеш колко хубаво живеете с 65-те процента смесено население и да приключим с най-българската фраза "няа са опрайм, тряа бягаме навън някъде,виж Пешева как се е усетила навреме" :lol: :lol:
Не мисля, че това сте вие - ПАРАПЛАНЕРИСТИТЕ. Това са едни други хора :)

pesheva написа:
Другарят Венко казва, че ние ПАРАПЛАНЕРИСТИТЕ сме били лошо настроение към тях, за това те ни излизали с брадви?! Хааа .. я да даде примери с какво сме лоши с тях, защото не им даваме парички за хляб ли?! Защо? Защото татко и мама не работят и ще умрат от глад ли?! .. :?: :?: :?:


Пример няма да ти дам. Примера Даниел го е написал още в началото, което показва първосигналното ти отношение към всичко, което се изписа тук.

Всъщност ако продължаваме в този дух, май е по-добре Ники да заключи темата.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Съб Окт 30, 2010 10:57 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
Венко защо тази тема с Ромите ти е толкова неудобна?!
че чак и квалификации на хора слагаш?! та и темата щяла да се заключва?!
какво толкова те тревожи, чуждото мнение не ти допада?! критики ли не можеш да търпиш?!
много лични чувства влагаш в темата, защо ли?!
вече ми става странно, аз говоря за циганите, а Венко6 се обижда чак?!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Съб Окт 30, 2010 11:06 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
ee aide e boiii

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Нед Окт 31, 2010 1:00 am 
pesheva написа:
Венко защо тази тема с Ромите ти е толкова неудобна?!
че чак и квалификации на хора слагаш?! та и темата щяла да се заключва?!
какво толкова те тревожи, чуждото мнение не ти допада?! критики ли не можеш да търпиш?!
много лични чувства влагаш в темата, защо ли?!
вече ми става странно, аз говоря за циганите, а Венко6 се обижда чак?!



Просто не особено тактично се опитвам да ти кажа, че пишеш неща, които нямат нищо общо с предложението на Ники и съответно тласкаш темата в друга посока.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Нед Окт 31, 2010 1:40 am 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
А аз тактично да ти кажа, че Скайномад е решил проблема с циганите при Христо Даново, не значи, че Скайномад ще събира дарения за циганите в цяла България. Или поне така си мисля и съм запозната.
В темата се коментира нрава на тези хора и това, че на теб това не ти харесва, не ти дава право да приключваш темата за Всички. За теб може би тя дори не е започвала. Всичко добро!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Отново грижи с Ромите-този път на Кърнаре!
МнениеПубликувано на: Нед Окт 31, 2010 8:31 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 9:54 pm
Мнения: 203
Местоположение: София
Венкош си има парамотор и си каца много далече от циганските махали, далеч от циганите далеч от проблема. Ако Н.Й. събере помощи за циганите от Кърнаре, тия от Розино като разберат жална му майка на този който се приземи до тях. Никакви помощи никакви подкупи, ще стане по-лошо. Онези с брадва те гонят пък ти към тях с детски дрешки да тичаш. Хептем балами ще излезнем в техните очи. Пешева е права, ако жена парапланерист кацне до махалата, ще стане изнасилване не дай си Боже и още много беди. Циганинът е паразит на обществото, той цоцка от него блага, в парапланериста вижда богат и оязвим сам човек, който му идва от небето за да го ограбят. И Венкош ако не е там да е парламентьор, ето го проблема. Подкупа с дрешките е грешно решение, не го правете.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов