Leonardo | ФОТО
Дата и час: Нед Юни 09, 2024 7:21 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Пилотите на тандеми да преминават ежегодни психотестове
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 1:44 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 03, 2009 12:15 pm
Мнения: 20
Местоположение: София
Име: Лозан Миладинов
Комерсализацията на тандемните полети набира такава скорост и обороти, че все повече хора се включват в този , вече , бизнес.Към настоящия момент единственното условие е да имаш подходящото оборудване и си в играта! Да ама се забравя ,че пилота има отговорности пред този които е поръчал този полет- пасажера и как ще ги изпълнява зависи от това каква личност е самия пилот!!! При доказани умственни отклонения отговорноста към хората е занижена или въобще я няма.Затова за придобиване наредица професии се изисква удостоверение от психодиспансера , че лицето не се водина отчет.Летенето е дело тънко,освен умения трябва да имаш и стабилна психика-един шизофреник освен себе си можеда погуби поне още един човек около себе си-а ако с тандема си се забие в друг тандем и се оплетат то вече става направо масово убииство! Интересно кога ще се вземат мерки пилотите на тандеми да преминават психотестове-когото се случи първото убииство ли?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Пилотите на тандеми да преминават ежегодни психотестове
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 4:24 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Не е лошо да имат тандемните пилоти разните му тапии, ама като гледам май някои иска да печели от издаването или уреждането за издаването на въпросните кетапи. Преди месец-два беше първа помощ, а сега психо. Има си оторизирани държавни служби които се занимават с тези работи. Не мислете, че някой като се сети за нещо и дайте да изкарам нещо от идеята. И така, курс по Първа Медицинска Помощ се изкарва в Червен Кръст, а Психо тестовете в Дъжавна Автомобилна Инспекция(ДАИ). Ако хората определени на събранието в Сопот решат, че тандамните пилоти се нуждаят от въпросните документи, то всеки да си ги набави и готово. Всичко останало е въздух под налягане и празни приказки.

P.S. А какво ще стане ако някой соло пилот си е напудрил носа на старта и се забие в някой тандем?

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Пилотите на тандеми да преминават ежегодни психотестове
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 4:38 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 9:58 pm
Мнения: 182
Местоположение: България -София
Име: Еленко Божков
Въпроса на Хари за напудрените (напушените) носове е изключително сериозен!!!! Впрочем бил съм свидетел и на нападения с крило от съвсем съвсем трезв пилот към друг в полет. Става сериозно въпрос за самодисциплина, морал и чувство за отговорност, категории от съществено значение за нашия спорт. И тук се сещам за едно момче, което за огромно мое съжаление не заварих живо когато почнах да летя. Това момче с авторитета..... и с юмруците си е поддържало ред и дисциплина в общността на летящите. Признат авторитет, като Мицу определено би свършил работа.

_________________
Ozone - DELTA 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Пилотите на тандеми да преминават ежегодни психотестове
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 6:00 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 03, 2009 12:15 pm
Мнения: 20
Местоположение: София
Име: Лозан Миладинов
Хари-поставената от мен тема има за цел да предизвика дискусия в която дейно участие да вземат клубовете-по скоро техните управителни органи , защото това е най-вече в техен интерес.Ще се повторя като кажа ,че вече сулю и пулю почват да возят на тандеми развръзката е близка и ако ние като общност не реагираме,това ще го направи държавата след като се случи инцидента и тогава обаче ще има санкции. Единственно психодиспансерити издават удостоверения за психична годнос на лице за упражняване на определени професииили, спортове и дейности(тука няма грам частно участие-ДАИ не ми издава удостоверението за това ,че психически съм пригоден да нося оръжие,издава го психодиспансера по местоживеене) Не изках да разширявам темата и върху соловите пилоти-нека тръгнем поне от някаде-и на наз ще доиде времето.Въпроса е как и кога?-Или ние ще се самоорганизираме и ще го направим доброволно,в съответната форма-или в близките година-година и половина това ще го стори държавата с репресивни мерки!!! А и смятам ,че за всеки клуб ще е добра реклама да се знае , в простронството ,че техните ЛИЦЕНЗИРАНИ пилоти имат и добро психично здраве и кондиция!
А това във въздуха да има надрусани , напушени и пияни индивиди сме си виновни само ние-обикновенно на един старт има поне 5 човека готови да излитат и много добре знаем кои в какво състояние е -ако тези 4 не разрешат на този 1 да излети, мислите ли че той ще успее да го направи?да ама си зариваме главите в каските и си траем!! Затова се стигна и до този "случай Миленчо"-щото гледаме да не си разваляме укенда!!! Да ама идва следващия уикенд и всичко се повтаря ,имали някои да не го е вижал как наритва Д.? И колко са взели отношение? Е затова такива като него ще си разиграват коня-заради нашето бездушие!!!Не може в един и същи пост да казва "Булгаристан" а ние да го адмирираме за "прекрасните "снимки от Непал! В едно гражданско общество има правила които важат за всички и са създадени и подържани от мнозинството-всички отклонения то тези правила трябва да се санкционират и осъждат,не да си траем! Мицо е бил един-ами каде са другите бе ,каде сме ние?
Много се извинявам за многословието ,ама тия дни съм направо бесен от случващото се в този форум!!! Още един път извинете за избухването ми!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Пилотите на тандеми да преминават ежегодни психотестове
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 6:35 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Марихуана на всички ви триябва да се дава че да се успокоите кокаин не че щте се избиете

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Пилотите на тандеми да преминават ежегодни психотестове
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 6:40 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 9:54 pm
Мнения: 203
Местоположение: София
А не, смях. Измислянето на тандемни лицензи и издаванто им е дело на техническата комисия. Ама що го измислиха, за да не им пречат сульо и пульо на бизнеса. Стои си стария таксиджия на стоянката и си чака клиентите, да ама обаче идват трима-четерима нови таксиджии и на ден вмсто да извози 6-7 клиента, извозва двама. Кипват му лайната, обажда се на другите стари таксиджий и си правят техническа комисия. Раздават лицензи и си делят баницата помежду си. За пред хората това се прави с цел безопасност, за пред тях си поделят пазара. Да ама всичко има пожелателен ефект щото няма ченге (планински полицай) който да иска лицензи на старта на пилотите. И сега се чака да се случи какъвто и да било инцидент за да се намери лоби в парламента и да се приема закон за парапланеризма. Болест като шизофрения не съществува (вече), ако не сте чели психология четете. Много ясно че ако четерима се наговорят да спрат един да литне, той ще бъде спрян, друг е въпросът че един човек ако иска да литне ще намери начин. Бой по стартове и кацалки е крайно нежелателен, призовавам всички за ненасилие.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Пилотите на тандеми да преминават ежегодни психотестове
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 6:57 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Стои си стария таксиджия на стоянката и си чака клиентите, да ама обаче идват трима-четерима нови таксиджии и на ден вмсто да извози 6-7 клиента, извозва двама. Кипват му лайната, обажда се на другите стари таксиджий и си правят техническа комисия. Раздават лицензи и си делят баницата помежду си. За пред хората това се прави с цел безопасност, за пред тях си поделят пазара.






Е тука колко си праввввввв.....не е истина

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Пилотите на тандеми да преминават ежегодни психотестове
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 7:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2300
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Николай А. Кошаревски написа:
обажда се на другите стари таксиджий и си правят техническа комисия

За да е сигурна конспирацията това не е достатъчно. Трябва да спретнат и по един психодиспансер във всеки окръжен град.
Адаш нямам нищо против тандемните ти мераци, но не бъди параноичен спрямо старите таксиджии.
Както казва Лозан проблема е в нашето бездействие при ненормално поведение. Аз лично се почувствах засрамен как в темата за Непал беззащитната Светла каза на някои истини на Милен, докато всички мъжаги си мълчахме.
Не прави чест на много мои колеги които редовно четат форума, но си траят и паразитстват щото така е по-удобно.
Аз считам че има опасност за другите от ненормално поведение и ще се считам за виновен ако съм бездействал когато е можело да направя нещо. Не искам да освидетелствам някой. Искам някой професионалист да поеме отговорността и да прецени кой какъв е.
Между другото не мисля че трябва да се обвързваме с Авио Лекарската Комисия, която има задълбочени психо тестове, защото там системата е много корумпирана. Оценка от психиатър или просто "Не се води на Учет" от Психодиспанер трябва да е достатъчна.
Пък кой знае - може и старите таксиджии да не минат ситото :twisted:

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Пилотите на тандеми да преминават ежегодни психотестове
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 7:52 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 9:54 pm
Мнения: 203
Местоположение: София
Може, то сега човек може и да е уравновесен и хоп следващата година да му похлопва дюшамето. И обратния случай е възможен. За да те приберат в психодиспансер и да те водят на отчет след напускането му, трябва да си извършил действия с които да си застрашил здравето и живота на някой или твоя собствен. Ако искаш да обвиниш някой си е бая занимавка, процедура бюрократична. Друго важно в психологическите изследвания е , че няма преглед който да е общ. В смисъл хайде да прегледаме личността Х дали не е болен от нещо в главата. Трябва да има определени симптоми, или хипотеза за заболяване която да се доказва.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Пилотите на тандеми да преминават ежегодни психотестове
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 8:01 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Хвърчи, на това му се вика "Старата песен на нов глас" само че при нас. Под този похлупак попадат и инструкторите значи. Преди да почнеш да обучаваш някого трябва да му искаш психо кетап. А тези хартийки от Психодиспансера са само за това дали си бил или си освидетелстван. Там не минаваш тест са психологическа годност, а само гледат дали те има в регистъра.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Пилотите на тандеми да преминават ежегодни психотестове
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 9:54 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
:lol: :lol: :lol: :lol: само като им кажем че летим с чершафи и сме от шушлияковата авиациа и до там никои нияма да мине :lol: :lol: :lol: :lol: Кошаревски земи пофарчи сам малко батка че ми писнало от тандемни пилоти дето един срив немогат да направат като хората но по цел ден парадират че са топ пилоти да за да не попадаш в таиа група си пофарчи сам малко а че е коромпирана система е коромпирана БАНАК или Бунак незнам как точно е само дето е тека Комисията по парапланеризам не ме расмиваите това е пародия цирк истински спомниям си как беше сформирана и ваз основа на какво (стари таксижи) единствения заслужил да баде в тази Комисия е :Орлин Димов : всички други не ми думаите
че усвем сажаление ништо друго не будите у мен Иотов извини ме ама си баш тека (Иво Геров и Емил Кирилов ) с какво по малко заслужават от да бадат в таия комисия от Христо Сливков и Валери Цветанов ??? това с таия комисия е ........ нияма да псувам /// обештах да се даржа прилично аиде сега маи му е времето да се каже какво и защто ааа Весо Мена защто тои не е в таиа комисия ?
не че го еди какво си точно обратното но какво направихте сабрахте се направихте се и това беше разбирам че всеки си пази хлияба ама маи не това начина Милен ли Милен Милен може да е циничен вулгарен сшизофреник ненормалник дето бие Данди които се опита да ме убие преди три лета на Беклемето немога да го понасиям и Азззз но имено него триябва да сложим в комисията барабар сас Счупения :lol: :lol: :lol: :lol: че иначе нияма оправия
Испит за тандемни пилоти хахахахахаах е па кои сте вие бе (като сега си го спомниям Сливков в едно свое исказване (Фарчило ти ако искаш инфинити почни да правиш ти за мен си сащия оооо тека ли ?? много добре и аз щте ходия на испит за тандемни пилоти при никои които е потд моито ниво на летене но е по стар в бранша тека ли е авала нияма какво повече да кажа

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Пилотите на тандеми да преминават ежегодни психотестове
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 9:59 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D1%80%D0%BD%D0%BE_%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Пилотите на тандеми да преминават ежегодни психотестове
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 10:24 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
:x :x :x :x :x :x Когато започнах да фарча си мислех че сичките са ангели но не след далго разбрах какви долни мрасни интриганти са всички тези които мислех за ангели а ощте по болно ми стана когато видях омразата злоратството ненависта зависта в очите на онези които до вчера ме учиха бях станал в нещто по добар от тиях (ученика надмина учителия и даскла побесния директно визирам Сливков и Цветанов боготвориях и двамата преди време и ощте таиа топли чустава и кам двамата само че вече не саштото



dimitar.miladinov ихаихаихих не се баркаи там кадето не само че не ти е работа но не и вдияваш
Циалата тая работа започва да ми наподобиява на СДС БКП и прочие

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Пилотите на тандеми да преминават ежегодни психотестове
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 10:31 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
това е по темата за психотестовете а не за теб. Теб не мога да обсъждам - не съм ти на сривовете :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Пилотите на тандеми да преминават ежегодни психотестове
МнениеПубликувано на: Пон Яну 17, 2011 10:32 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
OK >mir da bade

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов