Leonardo | ФОТО
Дата и час: Нед Юни 09, 2024 11:47 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Трябва ли да се състезаваме?
не, летя за кеф 55%  55%  [ 29 ]
да 38%  38%  [ 20 ]
да, ако се наложи 8%  8%  [ 4 ]
Общо гласове : 53
Автор Съобщение
 Заглавие: Трябва ли да се състезаваме?
МнениеПубликувано на: Пон Окт 18, 2010 9:03 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2300
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Последните години има общ спад към състезанията в летенето (прелети, акро, доцелно, моторно...)

Трябва ли въобще да се състезаваме?

http://forum.skynomad.net/viewtopic.php?t=4368

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: e
МнениеПубликувано на: Пон Окт 18, 2010 9:11 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
eee az li sam parviq glasuval bre ihahai

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 18, 2010 10:07 am 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
истината е че в тая финансова криза е малко скъпо да пиеш бира на цената на такса участие :)

а това което венелин пише е вярно ама за топ състезанията ..

според мен в БГ състезанията са по скоро пара събори на които човек освен да пие бира отива и да върши тая гадна задача да лети .. с още 50-100 човека ..

израза " Първия ми е ясно защо бяга . На останалите не им знам мотивите " за мен не важи в парасъстезанията ..най малкото защото и без да летиш на салфетки и да натискаш спида се учи много

лошото е че не останаха спонсори на бира

дайте бира бира бира

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: fd
МнениеПубликувано на: Пон Окт 18, 2010 10:24 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Niqma Bira a sarceto mi napravo spira .
Pi6oko mereneto e qsno az stanax !парви иии ??? ти си наи добрия ама какво наи добрия комплексар ли ???ама учило се много какво се учи не виждам ниякои да се научил да лети а вие

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 18, 2010 1:05 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
трябва, трябва ... всъщност не трябва ... ами е по желание. колкото и да научиш като летиш, като муха без глава пак няма да научиш всичко за бързото летене. ако не искате не се състезавайте .. но състезания трябва да има. поне на мен си ми харесва да премеря "сили" с другите, а после да направим разбор на състезанието на бира :-) "Ти що мина от там?" "Как я завъртя тая термика бе .. мен ме изхвърли".. и прочее. ;-)

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 18, 2010 2:27 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 9:03 am
Мнения: 170
Местоположение: София
Име: Пламен Делчев
Състезанието си е вид волеизявление от типа: "Искам да стана много добър (искам да черпя опит от най-добрите)", "Искам да видя какво мога", "Искам да знам до къде съм стигнал в развитието си" и не на последно място "Искам да се докажа (на себе си или пред света)".
Разбира се има и друга страна ... "Искам да летя за кеф", която също си има две лица "Искам да се докажа (на себе си предимно, и на другите)" и "Искам да летя, защото ми е кеф на душата и се чувствам свободен", като първото лице само по себе си е вид състезание с невидим опонент, който всъщност си ти самия.

Между другото аз също искам да стана много добър, НО не чувствам нужда да се състезвам нито със себе си, нито с който и да било, защото "Искам да летя, защото ми е кеф на душата и се чувствам свободен".


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Вто Окт 19, 2010 1:07 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Животните се състезават - за женски, за територия, за лидерство, всъщност все неща съревнованието за който предразполага към по-големи шансове за оцеляване. Хората от друга страна считайки се за "по-висши" прикриват този тип съревнования въпреки че също ги правят и си измислят други явни методи за сравнение на способностите. Откъдето и да го погледнем все сме животни, с други думи състезания трябва да има не защото се мерим ние, просто защото природата си го иска, а и ни е заложено! (брейй как се изразих :D )

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Трябва ли да се състезаваме?
МнениеПубликувано на: Вто Окт 19, 2010 2:45 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 9:03 am
Мнения: 170
Местоположение: София
Име: Пламен Делчев
Viper_Weasel, имайки предвид, че състезанията те тласкат да взимаш супер рискови решения съм склонен да се съглася, че точно както и при животните ще оцелее (буквално и преносно) само най-добрия, т.е. в пълна сила важи закона на Дарвин за естествения подбор ... ОБАЧЕ, животните го правят инстинктивно, за да оцеляват и да доминират, а не по желание (за да им е по-интересно например), както е при хората. И в тази връзка, дори и животните избягват конфликти ако сметнат, че е неразумно да разхищават енергия и ще се наранят до степен, че няма да могат да оцеляват.
По принцип цял живот се състезаваме с нещо, за нещо, с някой и т.н., но го правим "ако се наложи" или ни е интересно ... и така погледнато и имайки предвид многообразието от човешки характери и стремления малко се обезмисля разискването и спора по темата "Трябва ли да се състезаваме?"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Трябва ли да се състезаваме?
МнениеПубликувано на: Вто Окт 19, 2010 3:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
za goliqmo sajalenie ima goliqma doza kasmet pri XC -preletkajiiskite sastezaniq tai 4e tova ne mi haresva

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Трябва ли да се състезаваме?
МнениеПубликувано на: Вто Окт 19, 2010 8:13 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1983
Име: Даниел Димов
Състезанията са единствената (засега) форма на обучение за яко летене! Много е готино защото хем се учиш, хем се кефиш че летиш, хем си лафиш с приятели, хем не мислиш за транспорт и най-важното (за повечето) ТИ СИ НА СЪСТЕЗАНИЕ - тоест никакви деца и жени не трябва да ти се пречкат наоколо!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Трябва ли да се състезаваме?
МнениеПубликувано на: Вто Окт 19, 2010 9:34 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Kaji mi Даниеле дозата касмет парвата фтората третата групи давениеата на Групите Масовото давене кога на парвата кога на третата офчия ефект на Пускането продиктувано от (ТОП) пилота от ранклистата ,стратеги от сорта на ( сас парвата) не аз щте чакам (третата) усвем касмет и Добра резачка нияма ништо друго и ако не беше така то ниямаше УЖ(ТОП) састезателните прелеткажиии да си менкат :местата и позиците в световната ранклиста по този начин това е смешно нека погледнем за последните пет години как варжиат ХЦ-пиотчетата ясните сте я сега да видим как седиат нештата сас ФИГОРИТЕ??? каде са Франк Браун каде е Урс Хари каде са братиата Валич от по днешни времена каде са всички онези (ТОП) састезателни прелеткаджйииии не разбирам ааа/.....

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Трябва ли да се състезаваме?
МнениеПубликувано на: Вто Окт 19, 2010 9:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Учило се било какво как да подражаваш и копиорашш старшно еее да летите по 50човека когато един се вади сички сте на 5000 бона евала когато един се дави сички сте на ЗЕМИАТА ми тека копи пасте ихаихаихаих ОФЧИ ЕФЕКТ .... таааа не разбирам как се учите все биах слушал как да се ъчим от грешките на останалите и че глупав е онзи които пофтариа грешките та не разбирам как таи са ъчитие

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Трябва ли да се състезаваме?
МнениеПубликувано на: Сря Окт 20, 2010 2:45 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: Пловдив
Даниеле,

ако се състезаваш само за да скъсаш синджира можем да ти намерим и други основания за това:)

По принцип повечето хора искат да се променят, осъвършенстват. Бидейки като способности, така и като представяне.

Този принцип е заложен и в собствениците и упривителите на фирми правещи крила например. Така и в състезателите.

Как да измерват те тази промяна? Днес летях час, утре 2 ама... Не стига. Така, че идва ред за мерене на каквото има там.

Хвърчи е прав, че не е кой знае колко обективно да измерваш своите качества и тези на крилотото ти само със състезание, защото има късмет, моментно състояние (жената ти се е обадила преди старта Даниеле:) и кой знае още какво.

Но все пак да се състезаваш е единствения сравним показател за развитие.

По важно е каква е мотивацията за да се състезаваш. На производителите ясно. Но по любопитно ми е каква е мотивацията на състезаващите се.

Иначе, аз съм за свободно, щастливо летене.

Някой беше казал: НАЙ-ДОБРИЯ ПИЛОТ Е ТОЗИ, КОЙТО СЕ Е ИЗКЕФИЛ НАЙ-МНОГО:)

_________________
Eden 4 Orange (оранжевото дяволче)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Трябва ли да се състезаваме?
МнениеПубликувано на: Сря Окт 20, 2010 3:04 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Твърдо съм ЗА .. да има състезания , тъй като единствено там може да летиш с други добри пилоти, да се учиш от тях, да споделяш своите виждания за маршрут, начин на летене , да се прави след това разбор как е минало самото летене и в крайна сметка да подобряваш собсвтените си умения като пилот. Никога не съм приемал състезанията само като " мерене на пишки " и смятам, че не това е целта на самото събитие. Дали ще е състезание по ХС, по целно кацане, акро - няма значение, колкото повече хора участват толкова по добре.

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Трябва ли да се състезаваме?
МнениеПубликувано на: Сря Окт 20, 2010 7:02 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1983
Име: Даниел Димов
Росене, състезанията са най-висшата категория събития по парапланеризъм в момента. Както написах по-горе предимствата на летенето по състезания са много и за всеки един отделен пилот който се състезава причините да го прави са комбинация от всичките тези предимства.

Най-важното което трябва да се знае е че състезателното летене много повишава сигурността. По състезанията винаги има направена организация за спасяване и напоследък дори се правят с лайв-тракинг... Дори и чисто стстистически погледнато фаталните инциденти се случват масово при свободно летене, а не при състезания.

Така че вие (противниците на меренето на пишки) просто си правите хобито по-рисково... помислете върху това!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов