Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Юни 07, 2024 6:29 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Общо събрание БНАК 2011
МнениеПубликувано на: Нед Мар 06, 2011 12:11 am 
Mitaxa BG `сега всички тия ДЕЛТАЖИИ дето ги спомена БЕЗ ДИМИРЪР РАЛЕВ той същеструва в БНАК .... ДИМИТЪР ХАЛАЧЕВ е СЪЗДАТЕЛЯ и ВЪЗ
РОДИТЕЛЯ на ДЕЛТАПЛАНЕРИЗМА в БЪЛГАРИЯ край на ЦИТАТА макър да няма такъв. ОЛЕ МАЛЕ ПАЗИ БОЖЕ! Споменатите по горе ПРАВИМ СВИРКИ НА г-н ХАЛАЧЕВ ................................................................. МНОГО ДОБРЕ СУПЕР СТЕ БНАК само така ОФ уморихсе БЪДЕТЕ ЗДРАВИ! ............................................ NIE SME PAPAGALI.


Върнете се в началото
     +1 / -12 
 
 Заглавие: Re: Общо събрание БНАК 2011
МнениеПубликувано на: Нед Мар 06, 2011 10:08 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
"Делтаклуб" тази година кандидатства и беше приет в БНАК. За да има делтапланеризъм, трябва да има нови делтапланеристи. За да има нови делтапланеристи, трябва да има кой да ги създаде. Създаването на един пилот е отговорна и не лесна работа. Зависи освен от личностните му качества, така и от средата в която той израства като пилот. В момента това разделение между незначителни групи делтапланеристи, което провокират част от старите пилоти, забавя възраждането на спорта и създава конфликти. Казвам възраждане, защото след края на ОСО в БГ почти не се лети с делти. По-добре е тази енергия да бъде насочена към създаването на нови пилоти и организиране на мероприятия, които не са обременени от негативизъм. За пример мога да дам миналогодишните сбирки на Сопот. Можеше да се съберем и да летим заедно и да направим една силна и ползотворна сбирка, вместо две по-слаби. А защо не и две силни - разбирате ли? Млади и стари пилоти без конфликти. Аз съм за обединяването на действията по развитието на делтапланеризма. В противен случай остава същата досегашна излагация. За целта създайте клуб, членувайте в БНАК и да действаме.

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Последна промяна million_miracles на Нед Мар 06, 2011 12:59 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +13 / -0 
 
 Заглавие: Re: Общо събрание БНАК 2011
МнениеПубликувано на: Нед Мар 06, 2011 12:26 pm 
Митакса , няма лошо да си сеирджия, ама преди сеира трябва да се мисли за безопасността. Вярно е, че има терени на които е възможно да се провеждат полети с делта и пара едновременно. Терени с достатъчно отдалечени стартове позволяващи безопасно стартиране и набиране над старта, но Сопот не е такова място.
Летял съм от всичките стартове на Монтеграппа и Фелтрe - още 1989 г се надбягвах с Джон Пендри в състезанието, но той ме изпревари. Преди няколко години помагах на параколегите от Копенхаген с минибуси за това състезание - и знам, че излитат от различни стартове, летят различни задачи. И като си летял там - знаеш, че само опитни състезателни пилоти участват. С няколко пилота-приятели се отказахме да пътужаме до Италия вече - там сме прекарвали повече дъждовни дни в пицариите, отколкото във Франция. И ако пътуваме на юг - то е за Laragne.Франция.

Това мероприятие е планирано така със съвсем други мераци. Никой не иска да си усложнява живота с организиране на две отделни състезания. Състезание на Сопот, организирано по такъв начин е удобно и изгодно само за администрацията(организатора), то е ясно защо - по-малко работа, пък да се изкара и някой лев в повече.

За пилотите това е кошмар и пречи на свободния избор за старт.

Свързано е и с безопасността над старта където борбата за набиране на височина е безмилостна в началото. Да не говорим, че ще има и такива като теб, които ще са изровили от тавана стария си парцал, да се пробват да видят какво ще стане. И като ти се нацепи един такъв във въжетата на парата, тогава пак ми кажи колко е красива гледката.

Старта на Сопот е доста турбулентен и тесен, делтапланерите се нуждаят от доста пространство за маневриране в такива условия. Като се прибави и факта, че единици са тези които си поддържат летателната подготовка (всичко останало е НУРС), сам прецени за какво иде реч.
Условията, терените и манталитета в БГ са доста по-различни от тези в Италия така, че не прави сравнения с италианците - разликата е от земята до небето.

Има и друго, сещам се за няколко човека които летят основно на пара, но си имат и делти и не биха имали нищо против да летят и на делтасъстезание, самият ти каза, че няма да имаш нищо против да литнеш. Комбинирането на двете състезания дискриминира тези хора и това не е честно спрямо делтите.

Виждаш, че подобни проблеми изобщо не вълнуват хората настроени вече на чиновническа вълна, интересувщи се само как да си осигурят спокойствието.
Глупаво и безотговорно е решението за провеждане на такова комбинирано състезание на Сопот.

Колкото до възраждането на делтапланеризма в БГ, не смятам, че точно такова недомислено мероприятие помага с нещо за това възраждане. Напротив, това е показно как не трябва да се възражда делтапланеризма.
Описах някъде по-горе, малка част от програмата на нашия клуб за тази година и тя е доста по полезна и обмислена и богата от програмите дори на активните параклубове, да не говорим за делтите.
Споменаваш някои имена на делтапилоти това е добре, че ги помниш ще ти кажа, че доста от старите (има и нови естествено) пролетяха пак защото си дадохме зор да го направим ние, а не чиновниците от разни министерства или спортни организации.

Има хора които се бият в гърдите, че възраждат делтапланеризма, правещи разни безполезни шоупрограми, хвърлящи кьорфишеци навсякъде без да има никаква реална полза от това за спорта. Има други които работят за летенето без излишен шум знамена фанфари обучават и летят активно внасят крила и екипировка организират състезания и лагер-школи. Това е полезното така се възражда делтата, а не да отидеш през укенда на Витоша, да се снимаш с няколко мадами горе и после с целия си запас от умения да успееш да си свалиш крилото от горе до долу за 15 мин. След това да напишеш цял роман за себе си и да отидеш пръв да се запишеш в БНАК - там където изобщо не ти е мястото.
Аман от такива "възрожденци".
С такива типове в историята на България е фраш.
"Възрожденци" от такъв тип, има навсякъде по българско и вместо да има нетърпимост към такива и да бъдат изритвани отвсякъде където искат да се намъкнат с бездарието и некомпетентността си, те биват приемани и безропотно търпяни. Затова нищо не върви в БГ освен бездарието, предателството, нагаждачеството, корупцията и всичко друго за което се сетиш с отрицателен знак. И затова инвестициите намаляват - аз знам за 2 големи проекта, които се пренасочиха в други бивши "соц" държави. И с мен е същото - засега инвестирахме само 10000 лева за развитието на делтапланеризма в БГ - и ще продължим с това само ако се види, че има защо.

Мога да те поздравя за срещата със Стив Мойес - няколко състезания летяхме заедно, надявам се да го направя пак в Австралия следващата зима. Денис Пейгън ми писа оня ден, че му се лети в България - и си спомни дните прекарани тук - особено тези в Пловдив:) Майка му не е софиянка, а е от трънския край, 1912 г умира мъжът и - и тя емигрира за Америка. Това е било оня много лош период между войните. На парахода среща дядото на Деннис - черногорeц, с който се женят в Америка и оттам нататък е хепи енд.

И е наистина за адмирация, че световното по пара за 2013 ще е в БГ - може би трябва тук да си преразгледате мнението за Димитър Вълков, който го е постигнал, доколкото разбирам.


Върнете се в началото
     +2 / -17 
 
 Заглавие: Re: Общо събрание БНАК 2011
МнениеПубликувано на: Нед Мар 06, 2011 2:26 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Ох, аз като пиша все едно съм писал на Господ а не във Форума. Ами четете първо както трябва. Аз имам крило ама то не е старо, на 20-ина часа. Така че не си представям как ще се нацепи плата. Освен това опазил ме господ да се състезавам с него. Аз съм Пара състезател, не Делта. Не си надскачам нивото на Компетенстност. Освен това за 2-та Старта като в Италия, ами и ние ги имаме, единия е на Сопот, дгругия Беклемето. А на Италия учавстват и супер неопитни пилоти, не се безпокой. Просто няма начин от 150 пара пилота да няма чайници. Както и от Делтаджиите. За времето си прав там, понякога вали доста. За недомислеността на Мероприятието, ами не искам да мисля че е недомислено. До сега е нямало ни едно такова, така че първото да се обявява за недомислено, това показва само отричане и негативизъм. Айде обединете се и направете нещо за възраждане на Делтапланеризма. Подтиснете лошите и негативни чувства. И намери едно малко крило за Антон, че и той да участва. Ще му се изкефим максимално.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Общо събрание БНАК 2011
МнениеПубликувано на: Нед Мар 06, 2011 2:41 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2300
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Оги, защо спамиш темата за Общото събрание на БНАК и отправяйки обвинения към мен ме караш и аз да го правя?

Oggy написа:
...Глупаво и безотговорно е решението за провеждане на такова комбинирано състезание на Сопот.....
Това мероприятие е планирано така със съвсем други мераци. Никой не иска да си усложнява живота с организиране на две отделни състезания. Състезание на Сопот, организирано по такъв начин е удобно и изгодно само за администрацията(организатора), то е ясно защо - по-малко работа, пък да се изкара и някой лев в повече.


Реших да проведем комбинирано състезание, защото Националния Шампионат по парапланеризъм досега не е привличал повече от 50 пилота, а бъдещите шампионати по делтапланеризъм едва ли ще привлекат повече от 40 пилота следващите години.
Затова ми се стори съвсем естествена идеята да се комбинират две състезания.
Старта на Сопот позволява едновременното излитане на 50 крила. Ако дойдат твърде много делтапланеристи спокойно можем да направим два отделни прозореца за излитане за парапланерите и делтапланерите и така да спестим струпването на много крила около старта. Отделно можем да направим различни стартови цилиндри и ако е нужно ще се лети по различни задачи. През май условията са по-нестабилни и предполагам че термики ще са по-широки и мазни от летния им вариант.

По въпроса за това, че сме щели да искарали някой лев от състезанието - каня те най-официално да станеш съорганизатор и касиер на състезанието. Ако хартиса нещо го използвай както искаш, ако има липса - бръкни се в джоба.

Моля не ми отговаряй в тази тема - има си отделна тема за националния шампионат и пиши там.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +12 / -0 
 
 Заглавие: Re: Общо събрание БНАК 2011
МнениеПубликувано на: Нед Мар 06, 2011 3:14 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1983
Име: Даниел Димов
Оги, ако искаш да се състезаваш - заповядай на състезанието! Ще си добре дошъл сам или с други състезатели от Швеция.

Ако смяташ че състезанието не е правилно организирано - заповядай в България и организирай правилно друго такова!


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Общо събрание БНАК 2011
МнениеПубликувано на: Нед Мар 06, 2011 3:55 pm 
Разбрах, че си активен състезател и организатор Даниеле.
И тъй като нямамe физическа възможност за състезанието 01-07.5 - ние подготвяме с колегите и приятелите от делтаклуба друго състезание през лятото.
При нужда от организаторска помощ - се надявам, че ще откликнеш.
И ако не се притесняваш да летиш с делти - заповядай и ти!
Имаме и тандемна делта - при желание. :)

ЛЕТЕНЕ МУ Е МАЙКАТА


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Общо събрание БНАК 2011
МнениеПубликувано на: Нед Мар 06, 2011 4:50 pm 
million_miracles написа:
"Делтаклуб" тази година кандидатства и беше приет в БНАК. За да има делтапланеризъм, трябва да има нови делтапланеристи. За да има нови делтапланеристи, трябва да има кой да ги създаде. Създаването на един пилот е отговорна и не лесна работа. Зависи освен от личностните му качества, така и от средата в която той израства като пилот. В момента това разделение между незначителни групи делтапланеристи, което провокират част от старите пилоти, забавя възраждането на спорта и създава конфликти. Казвам възраждане, защото след края на ОСО в БГ почти не се лети с делти. По-добре е тази енергия да бъде насочена към създаването на нови пилоти и организиране на мероприятия, които не са обременени от негативизъм. За пример мога да дам миналогодишните сбирки на Сопот. Можеше да се съберем и да летим заедно и да направим една силна и ползотворна сбирка, вместо две по-слаби. А защо не и две силни - разбирате ли? Млади и стари пилоти без конфликти. Аз съм за обединяването на действията по развитието на делтапланеризма. В противен случай остава същата досегашна излагация. За целта създайте клуб, членувайте в БНАК и да действаме.


Спамиш темата и ме предизвикваш.
Не ми обяснявай как се създава нов пилот. Не учи баща си как се правят...тия работи.

Разделението и настройването на хората един срещу друг започна от твоя сайт.

И ето в момента пак започваш да настройваш и то вече в другите сайтове.
Озлобяването на хората стана благодарение на теб.
Нетърпимостта ти към други съществуващи клубове и хора си пролича благодарение на постингите на една девойка която никога не сме виждали и не познаваме. Изведнъж тя показа такива "завидни и дълбоки" познания върху автобиографиите ни - моята и на Течо, че чак се уплашихме да не би да сме разработка на тайните служби. A ти като администратор вместо да направиш забележка, поощри цялата тази помия. И всичко това само защото линкнах в твоя форум това. http://www.hanggliding-bg.com/deltaplanerizam.php
Имам го заснето мога да ти го пратя та да си опресниш спомените. Може да пусна снимката и тук.

После се досетихме от къде идва всичко благодарение на езуитския почерк и стил на едно създание което бяхме поканили в нашия клуб и се мъчихме да направим нещо от него в продължение на години, нищо не излезе от него - занимаваше се главно с интриги, а не с летене.

Ясна картинка си, ако искаше да се научиш нямаше да слушаш въпросния субект, а просто щеше да идваш и да летиш с нас, никой не сме връщали, напротив - целта ни е да има повече пилоти в БГ. Разбира се ти си разработка на въпросния езуит и той за нищо на света не би те изпуснал, защото само чрез тебе получава чувството за значимост и признание, че все пак е нещо.
Ако те беше оставил на мира - край с него - никой нямаше да му обръща внимание.

А и ти щеше да понаучиш някои неща за летенето и нямаше да изглеждаш по този начин.

Нямаше да ти се смеят всички младежи които обучаваме.

Момчетата ти се смеят заради глупостите, които разпространяваш в твоя сайт за нас, а сега започваш и тук. За това никой не ти е виновен, сам си си виновен.

Няма стари, няма млади. Tова със старите и младите пак от теб излиза, a ти си минал младостта вече.

Просто да ти се чуди човек как със всичко друго си готов да се занимаваш, само не с това което е необходимо за твоето понапредване в летенето, а ти най-вече от това се нуждаеш.
Вместо да се заемеш с подготовката си като пилот се намърда в такава организация като БНАК, която се занимава изключително само със спортната дейност на клубовете.
Мястото ти изобщо не е там - че на всичкото отгоре и акъл се напъваш да даваш на опитни пилоти. Смешен си.
Не ми отговаряй тук.

Като искаш да говориш за стари и млади и разделение - направи такава тема и там бълвай глупостите си.

ЛЕТЕНЕ МУ Е МАЙКАТА


Върнете се в началото
     +2 / -14 
 
 Заглавие: Re: Общо събрание БНАК 2011
МнениеПубликувано на: Нед Мар 06, 2011 4:53 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1983
Име: Даниел Димов
до момента само на мото-делта съм летял, но мога да се пробвам и на безмоторна... :) за мен делтата е по-съвършенно летателно средство, но и по-трудно за научаване! затова трябва да се окажа в ситуация с малко повече свободно време че да се хвана да я уча


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Общо събрание БНАК 2011
МнениеПубликувано на: Сря Мар 09, 2011 5:04 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Темата беше за общото събрание на БНАК 2011, а понеже реших че ще намеря смислени менния освен първите, я прочетох до край и осъзнах че съм затрил още половин час от живота си! - лични нападки, и бой с кални кюфтета!

Виждам хора който говорят с дела и хора които само говорят!

Та по темата - мисля че това което трябваше да направи впечатление и да се разисква е дали пара-обществото трябва да бъде притеснено от обвързването с ултралеката авиация която е свързвана с относително по-строги правила по отношение на регулации каквито не са нужни за парапланеристите (поне според мен)!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Общо събрание БНАК 2011
МнениеПубликувано на: Сря Мар 09, 2011 7:18 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1983
Име: Даниел Димов
парапланеристкото общество трябва да бъде притенено само ако някой, който НЕ РАЗБИРА от парапланеризъм, тръгне да пише правила за него!

при положение че действащи спортисти и/или инструктори участват в създаването на регулациите - няма да има безумици.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Общо събрание БНАК 2011
МнениеПубликувано на: Сря Мар 16, 2011 11:10 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Парапланеристите трябва да бъдат притеснени когато прекалено много хора обявяват че разбират много от парапланеризъм тръгнат да пишат правила за него или когато го правят само от собствен интерес както се получава напоследък-визирам новоприетите Инструктори. Правилата които имаме също не бяха приети след широка дискусия а само предварително публикувани. И да е имало някакви коментари или забележки те не бяха приети или обсъждани както трябва. Извинявайте за тафталогията.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -2 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов