Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Май 23, 2024 1:46 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 22, 2007 2:28 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Вчера летяхме отново от Синилка, Гаваните. Събрахме се отново доста народ. Ставаше главно за прави полети и малко склон. В началото вятърът беше запад до 9м/с на пориви. После потслабна. На кацалката на чакаше много бира, пържоли, слънце и поддържаща агитка. Или казано накратко - много "добри" условия за полети :D .

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: красьо
МнениеПубликувано на: Пон Яну 22, 2007 2:34 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
petar g написа:
метни моля те едни GPS-координати на тоя старт синилка, до сливен? Той само с виетнамкоподобни возила ли е достъпен? надм. вис, денивелация?
мерси


надморска височина ~950m
денивелация - 760м
GPS: 42.6958961; 26.4390450

По-рано пътят до средата на склона беше москвичопроходим, но след големите дъждове през есента на 2005-та, на няколко места пътят се отми. Когато времето е подходящо, организираме качвания до старта, така че който има желание е добре дошъл и може да се присъедини лъм нас.
Качване с джип - 40мин., с виетнамка - 50мин., с камионче Чавдар - час и кусур...

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Шуменския бриз
МнениеПубликувано на: Пон Яну 22, 2007 9:48 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
След като с Янко направихме по един парашутен полет на Стоян Михайловски отидохме на Мадара. Там нямаше почти никаква подръжка, но той стърга по склона от балонче на балонче около половин час. От там се преместихме на южния старт на Шуменското плато. Аз излетях в 17.00ч. с мисълта, че ще се ходи направо към кацалката, но завъртях два балона и вече бях на нивото на антените. В това време започна и Шуменския бриз. Към 17.40ч. вече ме вдигна на 100-120 метра над платото, но и се стъмни. Беше адски красиво. :shock: Виждаха се свелините на Преслав, Нови пазар, Търговище, Смядово и така нататък. Просто не ми се кацаше. В 18.00ч. мазното летене приключи и започнаха резките вдигания и големите низходящи. :roll: Нямях варио с мен. Тръгнах към кацалката на завоя и това продължи почти до нея. Краси освети кацалката с фаровете на реното. Кацнах в 18.30ч. но на крилото още му се летеше. След като стоя над главата ми десетина секунди го съборих. Беше незабравимо. Пожелавам на всички хвъркати това което днес преживях.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Последния ден от месеца.
МнениеПубликувано на: Сря Яну 31, 2007 8:06 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Последния ден от месеца в Шумен пак се разписахме. Повечето беше парашутизъм, но е добре, за да се поддържа форма. Към 16.00 тръгнаха малко нещастни балончета та се позакрепихме за по 10-20 минути. С тандема Чочо направихме малко трудно излитане. Когато на Южния има и малко запад с тандем се излита по-трудно. Заради едно мое недоглеждане кацнах в храстите на вилната зона без поражения. Благодаря ня Бончо и Цецо за оказаната помощ при прибирането на моето крило.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов